Belize'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

22 Ocak 2016

Hol Chan Marine Reserve / San Pedro
Dalış yapmak için harika bir yer... Çok güzel balık türleri ile karşılaşabileceğiniz berrak suyun içinde çok keyif alacaksınız. Kesinlikle uğrayın.
1
Actun Tunichil Muknal / Cayo
Eğlenceli bir mağara turuna kim hayır diyebilir ki... Harika bir deneyim yaşayacağınız, kusursuz mağarada gezebileceğiniz yerdir. Mutlaka deneyin.
2
Xunantunich / Cayo
Tarihi ve mimarisi ile göze çarpan en önemli yerlerdendir. Yürürken keyif alacağınız, manzarasında büyüleneceğiniz yeri görmeden şehirden ayrılmayın.
3
The Belize Zoo / Belize City
Aileniz için unutulmaz deneyim yaşamak isteyenlerin, tercih edebileceği yerlerdendir. Bakımlı ve etkileyici hayvanat bahçesinde gezebilir, egzotik havasının tadına varabilirsiniz.
4
Green Iguana Conservation Project / San Ignacio
Hayvansever insanların görmekten keyif alacağı, çocukları ile unutulmaz dakikalar geçireceği yerlerdendir. İguanaları görebilir, elinize alabilir ve onları besleyebilirsiniz.
5
Lamanai Archaeological Reserve / Orange Walk
Kültür hakkında bilgi edineceğiniz ve kusursuz mimariye sahip olan yeri mutlaka görmelisiniz. Tekne turu ile varacağınız yere ve manzarasına bayılacaksınız.
6
Caracol Maya Harabeleri / Coyo
Şehirde ziyaret edilebilecek en güzel yerlerden biridir. Güzel tapınak olan bu yer ve kalıntıları hakkında bilgi alabilir, fotoğraf çektirebilirsiniz.
7
Caye Caulker / Caye Caulker
Denizi ve plajı ile şehrin önde gelen yerlerindendir. Lezzetli yemeklerinden yiyebilir, denizinde yüzebilir, dalış yapabilirsiniz. Harika bir gün için ideal...
8
Shark Ray Alley / Ambergris Caye
Nefes kesici muhteşem bir deneyim için tercih edilecek bir gezidir. Köpek balıkları ile okyanusta yüzme keyfini yaşamadan şehirden ayrılmayın.
9
Cahal Pech Maya Kalıntıları ve Müzesi / San Ignacio
Maya mimarisinin örneklerini görebileceğiniz, bakımlı bir müzedir. Huzur dolu yerde zaman geçirmeye bayılacaksınız. Küçük ama görülmeye değer.
10
Altun Ha Harabeleri / Belize District
Yüzyıllar önce yaşayan medeniyetlerin tarihini hissedebileceğiniz, büyüleyici bir yerdir. Bakımlı yeşil alanlarını ve merdivenlerini görmeli, satıcılardan hediyelikler alabilir, fotoğraf çektirebilirsiniz.
11
Altun Ha & The Olde Belize River / Belize City
Nehir turunda zaman geçirerek timsahları, maymunları ve daha çok sayıda hayvanı görebilirsiniz. Vahşi yaşamı yakından izlemek çok heyecanlı olacaktır. 
12
Laughing Bird Caye National Park / Placencia
Harika bir tekne yolculuğundan sonra ulaşılan kusursuz yer... Yüzebilir, dalış yapabilir ve kusursuz manzarasında dinlenebilirsiniz.
13
The Great Blue Hole at Lighthouse Reef / Ambergris Caye
Gerçek bir doğa harikası olan ve Mavi Delik olarak bilinen, kusursuz yere gelebilir, dalış yapabilir ve berrak suyunun güzelliğini izleyebilirsiniz.
14
Cockscomb Basin Wildlife Preserve / Dangriga
Unutulmaz ve korku dolu bir macera isteyenlerin uğraması gereken yerlerdendir. Şelalesine girebilir, ormanda gezintiye çıkabilirsiniz.
15
Xunantunich Mayan Site and Belize Botanic Gardens Tour / Belize District
Muazzam manzaraya sahip tarihi alandır. Eğlenerek bilgi sahibi olabileceğiniz, unutulmaz deneyimlerinizden biri olacaktır.
16
The Gallery of San Pedro / San Pedro
Yerel sanatçıların eserlerini görebileceğiniz, galerilerinde gezerek alışveriş yapabileceğiniz, eski eşyalar arasında büyüleceğiniz çok güzel bir yerdir. Mutlaka ziyaret edilmeli...
17
Glover's Reef Marine Reserve / Hopkins
Farklı bir deneyim yaşayabileceğiniz bir aktivitedir. Balıkların her türünü görebileceğiniz, kaplumbağalar ile karşılaşabileceğiniz ve aralarında dalış yapabileceğiniz yerdir. Cesaret gerekir.
18
Blue Hole National Park / Bolmopan 
Harika bir manzaraya sahip, çevresinde mağaralarında bulunduğu kusursuz yerlerden biridir. Romantizmi doğanın içerisinde yaşayabileceğiniz yerlerdendir.
19
Barton Creek Cave / Cayo
Kano ile mağaraların derinliklerine doğru ilerleyebileceğiniz bir deneyimdir. Doğanın keyfini doruklarda yaşayabilir sakin sularda gezmenin tadını çıkarabilirsiniz. 
20