Belgrad'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

12 Ocak 2016

The Belgrade Fortress / Belgrad
Belgrad'a gidenlerin mutlaka görmesi gereken kaledir. Gün batımı manzarasını kesin izlemeli ve atmosferi hissetmelisiniz.
1
Ada Ciganlija / Belgrad
Güzel havalarda mutlaka gelinmeli, keyifli mekanlarda eğlenebilir, denize girebilirsiniz. Canlı müzikle eğlenebilir, bisiklet kiralayıp gezebilirsiniz.
2
Saint Petka's Chapel / Belgrad
Kale Meydanı'nda bulunan bir tapınaktır. Mozaik tavanlar, tablolar ile harika bir atmosferdir. Manzarası da ayrı bir güzeldir.
3
Knez Mihalova / Belgrad
Alışveriş yapmak isteyenlerin uğrak mekanlarından biridir. Kale meydanından, şehir merkezine kadar uzanan bir caddedir ve kesinlikle uğranması gerekir.
4
Skadarlija / Belgrad
Tarih kokan sokaklarını mutlaka gidip görmeli, mistik havasını solumalısınız. Doğallığı ve restoranlarıyla harika bir yerdir. Mutlaka uğranmalı ve akşam yemeği yemelisiniz.
5
Danube River / Belgrad
Mükemmel bir manzaranın keyfini yaşamadan şehirden ayrılmayın. Temiz havası, gecesi ve gündüzü ile ayrı güzelliğe sahip yeri mutlaka görmelisiniz.
6
Gardos - Tower of Sibibjanin Janko / Zemun
Zemun'da bulunan en güzel yapılardandır. Zemun ve Belgrad'ın manzarasını en güzel şekilde izlenecek noktalardandır. Eski mezarların bulunduğu yere uğrayabilir, kafesinde içeceğinizi içebilirsiniz.
7
Muzej Nikole Tesle / Belgrad
Nikola Tesla'nın el yazmaları, kıyafetleri ve farklı eşyaların bulunduğu, harika bir müzedir. Gezi programınıza kesinlikle eklemelisiniz.
8
St. Sava Temple / Belgrad
Şehrin sembollerinden biri olan devasa bir kilisedir. Mimarisi ile görenleri etkileyen en güzel yerlerdendir. Çevresinde, hediyelik eşya satan yerlere uğramalısınız.
9
Crkva Svetog Marka /  Belgrad
Mükemmel mimarisi ile görenleri büyülemektedir. Avlusunda yürüyüş yapıp, bisiklete binebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz.
10
Zemunski kej / Belgrad
Çocuklar, yaşlılar ve sakinlik arayanların, mutlaka gelmesi gereken yerdir. Küçük ve şirin kafelerde oturup, sessizliğin ve Tuna Nehri'nin tadını çıkarabilirsiniz. Kahvaltıya gelmeyi ihmal etmeyin.
11
Festung Kalemegdan / Belgrad
Sava ve Tuna Nehri'nin kesiştiği yeri tepeden izleyebileceğiniz harika yerdir. Şehrin en güzel fotoğraflarını çekebilir, manzarasını izleyebilirsiniz. Mutlaka gelinmeli.
12
Avala Tower / Belgrad
Şehrin sembollerinden biridir ve muhteşem manzaraya sahiptir. Mutlaka görülmesi gereken bir yapıdır. Ziyaret edilmeli.
13
Church of the Holy Mother of God (Crkva Ruzica) / Belgrad
Küçük mimarisi ile gözünüze çok hoş görünen bir kilisedir. Yaz mevsiminde, dış duvarlarını saran sarmaşıklar ile harika bir görüntü insanlara sunmaktadır. Mutlaka görünmeli.
14
Josip Broz Tito Mausoleum / Belgrade
Şehirde, görülmeye değer bahçelerdendir. Tito'nın mezarının bulunduğu müzede, çalışma odası ve kullanılan eşyalar bulunmaktadır. Mutlaka görülmeli.
15
St. Michael Cathedral / Belgrad
Şehrin en güzel kiliselerindendir. Çan kulesinde bulunan mozaikleri görmeli, ibadethanedeki müzikleri dinlemelisiniz. Kiliseye kısa kollu veya şortla kesinlikle girilmez.
16
Belgrad Military Museum / Belgrad
Askeri araçları ve ekipmanları görebileceğiniz, en güzel açık hava müzelerindendir. Mutlaka görmeli ve zaman geçirmelisiniz.
17
Residence of Princess Ljubica / Belgrad
Eski Türk mimarisinin örneklerine benzeyen bir yapıdır. Alt katında bulunan sergi salonunu ziyaret edebilirsiniz. Şehirde görülmesi gereken yerlerdendir.
18
The National Assembly / Belgrad
Şehrin en güzel ve dikkat çekici yapılardandır. Gece ışıklandırmalarını ve konser sahnelerini görmeli, çevresinde sıcak şarap içmelisiniz.
19
Trg Republike / Belgrad
Şehir merkezinde bulunan ve yolların kesiştiği, parklar ve bahçelerin bulunduğu, samimi ve doğal yerlerdendir. Mutlaka yolunuz düşecektir.
20