Bel Bölgesi Yağlarından Kurtulmanın 10 Yolu

03 Ekim 2015

Ödem ve şişkinlik yapan besinlerden uzak durun

Bu tarz besinleri tükettiğiniz sürece bel bölgenizde ki yağlardan kurtulmanız mümkün değildir. Ödem ve şişkinlik yapan besinlerin başlıcaları, işlenmiş tahıl, margarin, bitkisel yağ, soya ve mısırdır.
1
Düzenli egzersiz

Uzun ve sağlıklı bir ömür için spor ve egzersiz şarttır. Fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız düzenli olarak egzersiz yapmalı ve sporu hayatınızda olmazsa olmazınız yapamalısınız.
2
Süt ürünleri tüketirken dikkatli olunmalı

Bazı insanların inek sütüne karşı alerjisi olabiliyor. Bunu anlamadan süt tüketimine devam edenler çoğunluktadır. Ayrıca inek sütü şişkinliğe neden olabiliyor. Bu yüzden inek sütü yerine Hindistan sütü tüketilebilir.
3
Hindistan cevizi yağını sofranızdan eksik etmeyin

Ülkemizde Hindistan cevizi yağının faydaları henüz yeni yeni anlaşılmaya çalışılsa da, dünyada mucize olarak bilinen Hindistan cevizi yağı metobolizmanızı hızlandıracak besinlerden en önemlisidir.
4
Yediklerinizin ne yediği de önemli

Günümüzde her ne kadar doğal besin bulmak zor olsa da, kasabanızdan doğal olarak beslenmiş hayvanların etini istemeyi unutmayın çünkü tamamen doğal bitkiyle beslenen hayvanların etinde omega 3 bulunmaktadır.
5
Toksin içeceklerden uzak durun

Hazır olarak satılan içeceklerde bol miktarda şeker bulunduğundan, şeker de insan sağlığına, vücuduna çok zararlı olduğu için uzak durulması gerekenlerin başında gelmektedir. Bu tarz içecekler bel çevrenizdeki yağlanmayı arttıracaktır.
6
Karın bölge sıkılaştırılmalı

Bel bölgenizin sıkı olmasını istiyorsanız bunun için en uygun hareket planktır. Vücudunuzu düz tutmaya çalışarak o şekilde kalın. Sonuca siz de inanamayacaksınız.
7
Bol su içilmeli

Su hayatınızın her döneminde her zaman bolca tüketmeniz gereken yaşam kaynağımızdır. Özellikle bel çevresinde fazlalıkları olanların günlük su tüketimini en üst seviyeye çıkartmaları gerekmektedir.
8
Stresi hayatınızdan kovun

Stresin tüm hastalıklara, olumsuzluklara neden olduğunu bilmeyen yoktur heralde. İnanamayacaksınız ama bel çevresindeki fazlalıklarınızın bir nedeni de yaşadığınız stres olabilir. Bu yüzden stresten olabildiğince uzak durmalısınız.
9
Doğal beslenmenin önemi

Her zaman her şartta organik sebze ve meyve bulmak çok kolay olmuyor. Bu yüzden yapılması gereken en azından tarım ilacı az kullanılmış, güvendiğiniz yerlerden alışveriş yapabilirsiniz. Meyve sebze bol tüketebilir. Tahıllar fazla kaçırıldığında bel bölgesinde fazlalığa neden olacağından az tüketilmesinde yarar vardır.
10