Bebeklerin İlgisini Çeken 10 Oyuncak

02 Ekim 2015

Sesli Oyuncaklar
Bebeklerin en çok sevdiği ve ilgisini çektiği oyuncaklar arasında ses çıkaran oyuncaklar vardır. Buna en güzel örnek çıngırak oyuncaklardır.
1
Rüzgar Çanları
Bebeğinizin görebileceği yere asacağınız rüzgar çanları ve çıkaracağı sesler, onun çok hoşuna gidecektir. Bazen de onu yukarı kaldırıp çanları bebeğinizin çalmasını sağlayabilirsiniz.
2
Renkli Bloklar
Renk renk bloklar bebeğinizin ilgisini çekecek en güzel oyuncaklardan birisidir. Renkli blok oyuncaklar bebeğinizin el ve göz koordinasyonunu gelişmesini sağlayacaktır.
3
Yumuşak Oyuncaklar
Yumuşak oyuncaklar bebeğinizin çok seveceği ve yenidoğan bebekler için çok doğru bir seçim olacak olan oyuncaklardır. Sadece dikkat edilmesi gereken nokta yumuşak oyuncakların bebeğinizin ayına ve yaşına uygun olanlarını almalısınız.
4
Top
Bebeğinizin çok sevdiği ve ilgisini çekecek olan oyuncaklardan bir tanesi de toptur. Bebeğinizin topla oynaması onun el ve göz koordinasyonunun gelişmesini sağlayacaktır.
5
Bilek Çıngırağı
Bilek çıngırağı her bebeğin olması gereken ve bebeklerin en hoşuna giden, ilgisini çeken oyuncaklardan birisidir. Bebeğiniz her hareket ettiğinde bileğindeki çıngırak ses çıkaracak ve bu onu çok mutlu edecektir.
6
Legolar
Legolarla oynamaya bebeğiniz bayılacak. Parçaları birbirine geçirmek ve çıkarmak onun parmaklarının kullanımını geliştirecek. Her bebeğin mutlaka olması gereken oyuncaklarından biridir.
7
Siyah Beyaz Desenli Oyuncaklar
Siyah beyaz desen içeren oyuncaklar özellikle yenidoğan bebeğinizin ilgisini çekecek ve görsel gelişimine katkı sağlayacaktır.
8
Beşiğe Asılan Oyuncaklar
Bebeğinizin beşiğine takacağınız oyuncaklar, onun yatay düzlemdeki dünyasına farklı boyutlar kazandıracaktır. Özellikle renkli olan oyuncakları seçmelisiniz.
9
Yumuşak Kitaplar
Bebeğinizin küçük yaştan, itibaren kitaplarla haşır neşir olmasını istiyorsanız, yumuşak dokulu kitap oyuncaklardan alarak onun hem ilgisini çekebilir hem de ona kitap sevgisini aşılayabilirsiniz.
10