Bebeklerin Ağlamasını Durduracak 10 İpucu

15 Ekim 2015

Bebeğinizin eline normalde hoşuna gittiği, herhangi bir şey verebilirsiniz. Örneğin kumanda, tuvalte kağıdı, boş şişe gibi. Normalde yasakladığınız bir şeyi onun eline o an verdiğinizde bu belki bir nebze de olsun susmasını sağlayacaktır.
1
Çocuğunuzun ilgisini çekmek için garip sesler çıkarabilirsiniz. Belki komik görüneceksiniz ama bebeğinizin susmasını istiyorsanız bunu yapmak zorundasınız.
2
Bebeğinizin çiğneyeceği, bir şeyi eline verebilirsiniz. Ağızlarında dişleri olmadığından, yutabilecek ya da tehlike oluşturacak bir şey değil de, ağzına sokmaktan hoşlanacağı bir şeyi tercih edebilirsiniz. Ağlaması belki biraz kesilir, en azından bu onu biraz oyalayacaktır.
3
Bebeğinizle ce-ee oynayabilirsiniz. Ce-ee oynamak bebeklerin hepsinin çok hoşuna gider. Ağladığı zaman onun ilgisini çekmek için, ce-ee oynamak da bir çözüm olabilir.
4
Sevdiği ve her zaman izlemekten hoşlandığı çizgi filmin açılış şarkısını söyleyebilirsiniz. Bebeğiniz sevdiği çizgi filmin şarkısını duyduğunda da mutlu olup, ağlamayı kesebilir.
5
Hiç durmadan ağlayan bebeğinizin ağzına emzik yada biberon da verebilirsiniz. Yeni yemek yediyse ya da emzirdiyseniz hiç önmeli değil tekrardan biberonu kabul edebilir ve bu sayede belki ağlaması da kesilebilir.
6
Yapışkan şeyler bebeğinizin çok dikkatini çeker. Sonuç sizin için kötü olsa da bebeğinizin ağlamasını susturacaksa, eline yapışkan tarzı şeyleri verin ve özgürce oyalanmasını sağlayın. Eviniz biraz batabilir tabi.
7
Mutfaktaki kap, kacak, tencere, tava ne varsa birbirine de vurabilirsiniz. Bu bebeğinizin sesini bastıracak, dikkatini çekecek ve ağlamasını durduracaktır.
8
Çekmecelerinizdeki çamaşırları çıkarmasına izin verin. Daha sonra bunları tekrar katlayıp yerleştirmek zor olsa da ağlamasını durdurabilecek şeylerden birisi de budur.
9
Bağıra bağıra sevdiği hikaye kitabından bir hikaye de okuyabilirsiniz. Susma ihtimali düşük de olsa var. Denemeye değer.
10