Bebekler İçin 10 Sağlıklı Gıda

09 Kasım 2015

Yumurta
Bol protein içeren yumurtanın bebeğinize organik olanını yedirmeye çalışın. Yumurta da bulunan Omega- 3 yağ asitleri ve kolin bebeğiniz için çok gerekli ve faydalıdır. Bebeğinize her gün organik yumurta yedirmeye özen gösterin.
1
Ev Yapımı Çorba
Bebeğinize evde tamamen doğal olarak hazırlayacağınız ev çorbası, onun için mükemmel ve çok faydalı bir besin olacaktır. Ancak bebeğiniz için hazırlayacağınız bu sebze çorbasına tuz koymayınız.
2
Avokado
Sindirimi kolaylaştıran avokadonun hazırlanması da çok kolaydır. Sadece kesip bebeğinize yedireceğiniz avokadoyu düzenli olarak yedirmeye özen gösterin.
3
Kabak
Kışın bebeklere verilebilecek en faydalı sebzelerden birisi olan kabak, vitaminlerle dolu olup çok faydalı bir besindir. Bebeklerinize kabak verirken ister fırınlayın, ister haşlayın, daha sonra da püre yaparak bebeklerinize verebilirsiniz.
4
Yaban Mersini
Süper sağlıklı gıdalardan birisi olan yaban mersini, bol lif içerip, A ve C vitamini açısından da çok zengindir. Özellikle bebeğinizin kalp, göz ve beyin gibi organları için çok gerekli ve yararlı olan yaban mersinini bebeğinize mutlaka yedirmelisiniz.
5
Fasulye
Fasulye bebekleriniz için en sağlıklı gıdalardan bir tanesidir. Fasulye, içinde portakaldan bile daha çokantioksidan bulundurur. İçerisinde bol miktarda antioksidan bulunduran fasulyeyi çocuklarınıza mutlaka yedirmelisiniz.
6
Tatlı Patates
En sağlıklı ve besleyici sebzelerden bir tanesi tatlı patatestir. Tatlı patates C ve A vitaminleriyle doludur. Ayrıca fito besinler açısından da çok zengin olan tatlı patatesi mutlaka bebeklerinize yedirmelisiniz.
7
Muz
Muz, en sağlıklı besinler arasında yer alır ve faydalı bir besin olduğu kanıtlanmıştır. Muz, doğal tatlı olarak bilinir ve vitamin deposudur.
8
Tam Yağlı Yoğurt
Bebeğiniz 6. ayını doldurduysa ve süte karşı da alerjisi yoksa bebeğinize verebileceğiniz en faydalı besinlerden birisi de yoğurttur. Ancak yoğurdu evde kendiniz mayalamanız gereklidir.
9
Yulaf
Tam bir protein bombası olan yulafı çocuklarınıza kahvaltıların da verebilirsiniz. Çocuklarınızın sevmesi için yulafa bal ve meyve katarak tatlandırabilirsiniz. Yulaf bol miktarda vitamin ve protein içeren sağlıklı gıdalardan bir tanesidir.
10