Bebeğiniz için İlk Yılında Yapılacak En Büyük Harcamalar

17 Eylül 2015

Oyuncaklar
Bebeğinizin ilk bir yıl içerisinde dikkatini çekecek oyuncaklar çok pahalı değil. Renkli çıngıraklar, müzikli aletler ve plastik oyuncak ayılar çocuğunuzun ilgisini çekebilen eşyalardandır.
1
Mobilya ve Eşyalar
Bebeğiniz için en önemli ürün, rahat ve kaliteli bir beşiktir. Beşiğe çok para harcadıktan sonra, bebek odası için geri kalan ürünleri bir spot mağazasından uygun fiyata alıp, dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.
2
Kıyafetler
Bebek kıyafetlerin boyutlarına göre çok pahalı olduklarını ve sürekli yeni kıyafet almak zorunda kaldığınızı göreceksiniz. Genelde bebek için gelen doğum hediyeleri, size bu konuda çok fazla destek sağlayacaktır. Bebekler, çok hızlı büyüdükleri için kıyafetleri eskimez ve yepyeni kalır. Kullandıktan sonra, yakınlarınızın bebekleri için verebilirsiniz.
3
Bebek Bezi ve Islak Mendil
Bir bebeğin, ortalama aylık bebek bezi ve ıslak mendil masrafı 100 tl ve civarıdır. 
4
Sağlık Hizmetleri
Bebeğiniz için aylık rutin kontroller, bazen düşündüğünüz fiyatın üzerine çıkabilir fakat devlet hastanesini tercih ederseniz, bebeğinize sadece 5-10 dakika ayırır ve sağlık güvenceniz var ise hiçbir ücret ödemezsiniz. Karar sizin...
5
Sigorta ve Avukar Masrafları
Bebeğinize, olası bir olay için, sakatlık veya ölüm halinde, yaşamını sürdürebilmesi için hayat sigortası yaptırmanız doğru olur. Ayrıca başka istenmeyen durumlar için, güvenebileceğiniz avukatınızın olması çok önemlidir. 
6
Beslenme ve Gıda Masrafları
Bebeğiniz ilk 6 ay sadece anne sütü kullansalar bile, emzirme sutyenleri, göğüs pedi gibi ürünlere ihtiyaç duyulur. Bebeğinizi hala emzirirken işinize dönmeniz gerekirse, göğüs pompalarına ve biberonlara ihtiyacınız olacaktır.
7
Bebek Bakımı
Bebek bakıcısı bulmak zamanınızı alabilir. Gözünüzün arkada kalmayacağı bir bakıcı bulmak tabi ki kolay bir iş değildir fakat aile büyüklerinizden biri torununa bakmak isteyecek olursa, şanslı insanlar listesinde yerinizi alırsınız.
8
Yeni Ev Masrafı
Bebeğinizin dünyaya geldiğinde evlerini değiştirmeyen çok insan bulunuyor çünkü, azımsanmayacak kadar masraf çıkmaktadır. Sizin için en büyük masraflardan biri de bu olacaktır.
9
Doğum Masrafı
Sizden parça olan, ufak ve harika bir canlıyı dünyaya getirmek, kolay olmamasının yanında oldukça da masraflı bir süredir. Ücretsiz bir doğumu devlet hastanelerinde gerçekleştirebilirsiniz. Seçkin doktorlar tarafından ucuz olmayan fiyatlarla doğumunuzu yapabilirsiniz. Seçim sizin.
10