Başarılı ve Sevilen İnsanların Özellikleri

06 Haziran 2016

Başarılı insanlar, iletişimi nasıl kuracaklarını çok iyi bilirler. Yüzlerinde çoğu zaman bir gülümseme olur ve iletişim kurarken çok işe yarar. Konuşurken, insanlara karşı saygılı davranırlar ve insanları dinleme konusunda çok iyidirler. Herkesin bildiği ama uygulmadığı konularda dikkatli davranırlar ve iletişim kurmanın öneminin farkına varırlar.
1
Sevilen ve başarılı insanların özelliklerinden biri, küçük ayrıntılara önem vermeleridir. Sizin çoktan unuttuğunuz olayları ve anıları hatırlayan, içeceklerinizi nasıl içtiğinize dikkat eden ve bir sonraki buluşmanızda sizin içecek bile sipariş etmenize gerek kalmayan insanlar, genellikle sevilen ve başarılı insanlardan olurlar. Bu özellik, sizlere çok şey katmaktadır.
2
Başarılı ve sevilen insanların özelliklerinden biri de samimi olmalarıdır. İnsanlara karşı sahte davranışlar sergilemeyen insanlar, kendilerini çok rahat şekilde sevdirirler. Yapmacık hareketler ile sempati toplamaya çalışan insanlardan asla olmazlar ve kendilerini başkalarına ispatlamaya çalışmazlar. Bu özelliklerinden dolayı da takdir edilirler.
3
Başarılı ve sevilen insanları diğerlerinden ayıran özelliklerinden biri, hal ve hatır sormanın önemini bilmeleridir. Hemen hemen her insana karşı nezaketle yaklaşırlar ve doğal davranırlar. İnsanların birbirine selam vermekten aciz olduğu bu dönemde, insanlarla hoşbeş etmenin keyfini ve önemini bilirler. Etrafınızdaki insanları görmezden gelmeyin.
4
Başarılı ve sevilen insanların ortak özelliklerinden biri, ön yargılı davranmamalarıdır. Çevresindeki insanlara sempati uyandırırlar ve olaylara karşı mantıklı, açık bir şekilde yaklaşırlar. Dış görünüşlere ve konuşmalara göre kimseyi yargılamazlar. Kulaktan doğma bilgilere karşı hassasiyet gösterirler ve bu davranışlarından dolayı da takdir edilirler. Her daim, kendi inandıkları ile aynı doğrultuda davranırlar.
5
Başarılı insanlar, daha ilk karşılaşmanızda kendilerini sevdirmeyi başarırlar. Tanıştığınız ilk saniyelerde, karşınızdakine karşı olumsuz düşünürseniz, yaklaşımlarınız negatif şekilde olmaktadır. Başarılı insanlar, karakter özelliklerinden dolayı kendilerini hemen sevdirirler. Konuşma tarzları, hareketleri, mimikleri ve yüz ifadeleriyle, sempati uyandırmayı başarmaktadırlar.
6
Başarılı ve sevilen insanlar, nasıl dokunacağını çok iyi bilirler. Karşısında bulunan insanla konuşma sırasında, ufak tefek dokunuşlar ile daha sağlam iletişim kuracaklarına bilirler. İnsana dokunmak güven, saygı ve olumlu duyguların oluşmasını sağlayan oksitoksin hormonunun salgılanmasını sağlarlar. Sevilen ve başarılı olan insan özelliklerinin arasında omuza dokunma, sırtını sıvazlama ve elini tutma gelmektedir.
7
Başarılı ve sevilen insanlar, ne olursa olsun olumlu bakmayı bilirler. Pozitif yaklaşımları sayesinde, çevresinekilerden olumlu tepki alrlar ve zor durumda da olsalar, bu şekildeki düşünceleri sayesinde kazanan olurlar. Bu tarz insanlar, hem eğitim hem de iş hayatında başarılı olurlar.
8
Sevilen ve başarılı insanlar çelişkili davranmazlar. Yaptıkları ile söyledikleri birbirlerini tutmayan insanlar, kimse tarafından sevilmezler. Çelişkili davranmayanlara ve tutarlı olmayanlara saygı duyulmayacağını bilirler. Bu özelliklerinden dolayı da başarılı olurlar.
9
Sevilen ve başarılı insanlar, beden dillerini çok iyi kullanırlar. Göz temasları ve dokunuşları ile dikkatlleri üzerine toplarlar. El ve kol hareketlerine dikkat ederler, mantıklı sorular sorarlar ve farklı noktalara dikkat çekerler. Ortamlarda sevilen biri olmak istiyorsanız, vücut dilinize dikkat etmelisiniz.
10