Başarılı İnsanların Hafta Sonu Tavsiyeleri

06 Ekim 2015

Warren Buffett
Borsanın sevilen ismi olan Buffett, hafta sonları hobilerinizden zaman ayırmanızdan yana. Başarılı insanların farklı hobileri olduğu bilinen gerçektir. Buffett'in ise en büyük hobisi ukulele çalmaktır.
1
Randi Zuckerberg
Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in kardeşi olan Randi, hafta sonları her yerde olmak, her yere yetişmek gibi bir kaygısının olmadığını açıklamıştır. Herkes cafelerde gezerken, siz miskinlik yapıp evinizin tadını çıkarabileceğiniz düşüncesindedir.
2
Richard Branson
Başarılı girişimci olan Branson'un hayırsever olduğunu belirtmeliyiz en başta. Milyarder girişimci hafta sonları, dünyadaki açlık sorunlarıyla kafa yormaktadır. Hem faydalı olduğunu hem de iç huzuru buldurduğunu belirtmiştir.
3
Jay Z
Şarkıcı, hafta sonları sakinlik yerine hareketliliği savunanlardan. Hedeflere ulaşmanız için çalışmanız gerektiğini düşünen sanatçı, hafta sonları işlerden kopma durumunda tekrar adapte olmanızın zor olduğunu düşünmektedir.
4
Jack Dorsey
Twitter'ın CEO'su ve kurucusu olan Dorsey, 16 saat çalışmasıyla bilinmektedir. Cumartesi günleri çalışmayan, Pazar günleri ise geride kalan haftayı değerlendirmektedir. Bu durumda Pazartesi Sendromu yaşamamaktadır.
5
Bill Gates
Bill Gates'e göre hafta sonları yapılması gereken, hafta içerisindeki başarısızlıkları gözden geçirmektir. Hatalarından ders alan ve düzeltmeye çalışan insanların, yeni haftaya güçlü şekilde başlayacağını düşünmektedir.
6
Oprah Winfrey
Farkındalığın en önemli stresi azaltıcı, konsantrasyon ve odaklanma sorunlarını yok edeceğini savunmaktadır. Gün içerisinde sadece 20 dakika farkındalık ile beynini arındırmaktadır.
7
Steve Jobs
Hafta sonlarını vakit geçiremediğiniz insanlarla doya doya vakit geçirmeniz gerektiğini düşünenlerden. İş sıkıntıları nedeniyle görüşemediklerinizle görüşerek işkolikliğinizden kurtulmanızı öneriyor.
8
Anna Wintour
Sağlam bir gazeteci olan Wintour, hafta sonları aktif kalmanızı önermektedir. İyi çalışan beyinlerin her zaman başarılı olduğunu belirtmiştir.
9
Benjamin Franklin
Benjamin Franklin, gün başladığı andan itibaren günün planını yapmanızı tavsiye eden isimlerden. Sadece uzun vadeli değil, gündelik olanların yapılması gerektiğini düşünmektedir.
10