Baş Ağrısından Kurtulmanın Yolları

05 Ağustos 2019

Baş ağrısından kurtulmanın ilk kuralı, istirahat etmektir. İstirahat etmek, kan dolaşımını düzenleyerek beyne oksijen gitmesini arttırmaktır.
1
Baş ağrısından kurtulmanın yöntemlerinden biri de bol bol su içmektir. Kan dolaşımını kolaylaştırdığından ötürü, günde 2 litre su içmeye kendinizi alıştırmanız gerekiyor.
2
Baş ağrısından kurtulmanın bir yolu da stresten kurtulmaktır. Psikolojik bozukluklar, baş ağrısını tetikleyen unsurların başında gelmektedir.
3
Sıcak ve soğuk uygulaması, gergin kasları gevşetmek için ideal yöntemlerden biridir. Ilık havluya buz parçaları koyun. Şakak ve boyun bölgesinde bir süre tuttuktan sonra, ağrılarınızın hafiflediğini göreceksiniz.
4
Baş ağrınız için gevşeme terapilerini uygulamayı denediniz mi? Yoga, derin nefes alma, davranış terapleri ve akapunktur, beyinde bulunan serotonin düzetini arttırarak, baş ağrısına engel oluyor.
5
Uyku düzenizi iyi ayarlamanız gerekmektedir. Baş ağrısına en büyük etki gösterenlerden biri de düzensiz uykudur. 
6
Baş ağrısından kurtulmanın bir yolu da duruşunuzdur. Doğru duruş, kasların gerginliğini atar ve ağrıyı hafifletir. Ayakta duruyorsanız, omuzlarınızı yukarı ve geriye doğru iterek, karın ve kalça kaslarınızı içe doğru çekerek oturabilirsiniz.
7
Kas gerginliğini azaltmak için bir başka yöntem de masaj yaptırmaktır. Boyun ve omuz bölgesine yapılan masaj, baş ağrısını azaltmaktadır.
8
Kan dolaşım değişiklikleri ve ağrıyı uyaran toksit kimyasallar içermesinden dolayı baş ağrısını tetikleyen unsurlardan biri de sigaradır. Sigara alışkanlığınızdan vazgeçmeye çalışın.
9
Düzenli egzersiz yapmaya özen göstermelisiniz. Kan dolaşımını düzenler ve kasları gevşeterek baş ağrısından kurtulmanıza yardımcı olur. 
10