Bartın'da Gezilmesi Gereken Yerler

07 Mayıs 2016

İnkumu Plajı
Cennet gibi görüntüsü ile herkesi kendine aşık eden yerlerdendir. Şehrin en çok tercih edilen ve beğenilen yeri olan İnkumu'nu görmeden şehirden ayrılmayın.
1
Amasra Kemere Köprüsü
Roma Dönemi'nde inşa edilen ve şehrin tarihi değerlerinden olan köprüyü mutlaka görmelisiniz. Sormagir ve Boztepe mahalleleri arasında bağlantı kurmaktadır.
2
Amasra Küçük Kilise
19. yüzyılda inşa edilen, şehrin en önemli kültür ve sanat evi olarak kullanılan yapıyı mutlaka görmeli, zaman geçirmelisiniz.
3
Amasra Plajı
Bartın'ın Amasra ilçesinde bulunan ve il ile aynı ismi yaşıyan plaj, görülmesi gereken yerlerden biridir. Mutlaka görülmesi gerekir.
4
Amasra Bakacak Mevki
Şehri kuş bakışı izleyebileceğiniz, kusursuz manzaralardan biridir. Uğramadan kesinlikle şehirden ayrılmayın.
5
Amasra Kuşkayası Yol Anıtı
Amasra-Bartın yolu üzerinde yer alan anıt, şehrin en önemli tarihi yerlerindendir. Anadolu'da bulunan tek yol anıtıdır. Kesinlikle görülmeli.
6
Amasra Kaymakamlık Evi
1884 senesinde, Bolu mutasarrıfı İsmail Bey tarafından yaptırılan ve şimdilerde Kaymakamlık Lojmanı olarak kullanılan yeri mutlaka görmelisiniz.
7
Amasra Kemerdere Köprüsü
Bartın-Amasra yolu üzerinde bulunan ve cevizlik vadisinde yer alan köprüyü mutlaka görmelisiniz. Roma Dönemi'nde yapılan köprü, şehrin önemli yerlerindendir.
8
Direkli Kaya
Bartın'ın Amasra ilçesinde bulunan ve turizm açısından çok önemli durumda olan yerdir. Kusursuz deniz manzarasını izlemeli ve zaman geçirmelisiniz.
9
Amasra Feneri
Zengin yerleşim yerlerinden olan Amasra'nın, görülmesi ve gezilmesi gereken yerlerdendir. Güzel manzarası ile görenleri büyülemektedir.
10