Barcelona'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

30 Aralık 2015

Kutsal Aile Bazilikası / Barcelona
Gaudi'nin en güzel eserlerinden ve Barcelona'nın simgelerinden olan bir yapıdır. Mutaka ziyaret etmeli ve mümkünse kuleye çıkmalısınız. Görmeden şehirden ayrılmayın.
1
Casa Batllo / Barcelona
Gaudi'nin evlerinden biri olan bu yapıt, dışarıdan bakıldığı zaman güzel ve etkileyici mimariye sahiptir ve mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Fotoğraf çekmeyi unutmamalısınız.
2
Palau de la Musica Orfeo Catalana / Barcelona
Barcelona'nın ziyaret edilmesi gereken yerlerindendir. En önemli sahnelerindendir ve mutlaka görülüp bir performansın izlenmesi gerekir. Görmeden gelmeyin.
3
Camp Nou / Barcelona
Barcelona'ya gidince mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Müzesini ziyaret edip, masal gibi bir deneyim yaşayabilirsiniz.
4
St. Mary of the Sea Katedrali / Barcelona
Görülmesi gereken en güzel yapılardandır. Çevresindeki restoranları, barları ve sokak sanatçıları ile kalabalık ve huzurlu bir yerdir. Kesinlikle görmeniz gerekir.
5
Guell Park / Barcelona
Gaudi'nin sanat anlayışını anlayabileceğiniz an güzel yerlerdendir. Koca meydana sahip olan ve deniz manzaralı bu balkonu görmeden, kesinlikle şehirden ayrılmayınız.
6
Guell Sarayı / Barcelona
Mimari açıdan etkilenebileceğiniz yerlerden olan bu saray, şehirde görülebilecek en güzel yerlerdendir. Erken saatlerde gitmeyi ve fotoğraf çekmeyi unutmayın.
7
Museu Nacional d'Art de Caralunya / Barcelona
Çok kapsamlı ve uzun süre gezilecek yerlerdendir. Hayran olacağınız bir müzedir ve çevresini gezmeyi ihmal etmeyin.
8
La Pedrera - Mila House / Barcelona
Gaudi'nin en güzel eserlerindendir. Eserlerindeki dalgalar, eğimler ve sütunlar, görenleri etkilemektedir. Mimari açıdan etkilenmenin yanı sıra, eserin içindeki yaşanmışlık duygusu da sizi başka diyarlara götürebilir.
9
CosmoCaixa Barcelona / Barcelona
Bilime ve fiziğe ilgisi olanların mutlaka görmek isteyeceği yerlerdendir. İçeriye fazlaca zaman ayırabilir, unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.
10
Sant Pau Recinte Modernista / Barcelona
UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan bir baş yapıttır. Mutlaka görülmesi gereken, büyük bir eski hastane kompleksidir. Sanata ve mimariye ilgisi olanların görmesi gereken yerlerdendir.
11
Parc de Montjuic / Barcelona
Çok güzel bir manzaraya sahip yerlerdendir. İçerisinde çok fazla bir şey bulunmaz ama tepesine çıkarak harika Barcelona manzarasını izleyebilirsiniz.
12
El Born / Barcelona
Picasso müzesinin içerisindeki bölgeyi de kesin görmelisiniz. Farklı yemekler ve sunumları tadabileceğiniz mükemmel mekanların bulunduğu yerde gezmeli ve sokaklarında kaybolmalısınız. Keyfini çıkarın.
13
Cathedral de Barcelona / Barcelona
Mükemmel mimariye sahip kilisenin içi de ayrı bir huzur vermektedir. Heykelleri ve resimleri ile tam Avrupa Kilisesidir ve mutlaka görülmesi gerekir.
14
Ciutat Vella / Barcelona
Tarihi sokakları, mağazaları ve kafeleri ile harika bir caddedir. Dükkanları gezin, sokak sanatçılarını dinleyin ve ucuz mağazalardan alışveriş yapın. Güzel zaman geçirebileceğiniz yerlerdendir.
15
Tibidabo Mountain / Barcelona
Şehiri yukardan izlemek isteyenlerin gelebileceği yerlerdendir. Barcelona'yı tek bir noktadan görebileceğiniz yerdir. Yükseklik korkunuz var ise tavsiye edilmez.
16
Parc dela Ciutadella / Barcelona
Güzel peyzaja sahip yerlerdendir. Parkın içerisinde çeşme ve çevresinde merdiven bulunmaktadır. Kürek çekmek isteyenler için de küçük bir göl bulunmaktadır. Piknik yapıp dinlenebileceğiniz güzel yerlerdendir.
17
Templo del Sagrado Corazon de Jesus / Barcelona
Buraya kadar gelip, en tepeye mutlaka çıkmalı ve en ucundaki İsa heykeline ulaşmalısınız. Şehri kuşbakışı izleyin ve güzelliğinde kaybolun.
18
Placa Espanya / Barcelona
Barcelona'nın en güzel meydanlarındandır. Kesinlikle görülmeli ve eski arenanın çatısındaki manzarayı izlemelisiniz. Fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.
19
Fundacio Joan Miro / Barcelona
Daraltmayan ve kolayca gezilen bir müzedir. "Özgür olmak istiyorsan, basit olmalısın" temasını görebileceğiniz bir yerdir. Mutlaka görülmeli...
20