Banyonuzu Büyük Göstermenin Püf Noktaları

29 Temmuz 2015

Yumuşak Renkleri Seçin
Yumuşak renkler, size daha geniş alan hissi yaratır. Baskın renklerden kaçmanız gerekir. Aksesuarlarınızı taşlı veya parlak renklerden seçebilirsiniz. Arka planda da beyaz tonları kullanın.
1
Banyonuzu Aydınlatın
Banyo tezgahlarınızın yerlerini daraltmadan, farklı aydınlatmalarla ferah bir banyoya sahip olabilirsiniz. Yerlere veya tavanlara düşük voltta spotlar yerleştirebilirsiniz. Banyonuzda pencereniz varsa daha da şanslısınız.
2
Aynaları Kullanın
Aynaları kullanarak, var olan yerini yansıtırsınız ve büyük görünmesini sağlarsınız. Yeterli alanınız varsa lavabonuzun üzerindeki aynanızı büyük seçmelisiniz. Büyük aynalar yerine de irili ufaklı birçok ayna kullanarak, farklı bir görüntü elde edersiniz.
3
Yerlerinizi Açık Renlerde Tercih Edin
Duvarlarda olduğu gibi yer döşemelerinin rengi de alanınızın boyutunu farklı gösterebilir. Açık renk banyolar, büyük görünür. Böyle bir imkanınız yoksa, banyonuza açık renk halı veya kilim kullanın.
4
Küçük Aksesuar Kullanmayın
Küçük alanınızı daha da küçük gösteren ufak tefek aksesuarlardır. Ufak havlularınızın sayısını azaltın ve tek bir parça banyo paspası kullanın. Ufak tablolar yerine, bir tane büyük tablo asın ve ufak tefek sabunlarınızı, ıvır zıvırlarınızı sepetin içine koyarak kaldırın.
5
Gözünüzü Rahatsız Edenleri Kaldırın
Banyo kapınız, dolap kaplarınız veya duşa kabininiz buğulu ya da buzlu cam ise hemen değiştirin. Düz cam kullanmaya özen gösterin. Fiyatları pahalı gelirse pastel tonlarda bir banyo perdesi kullanabilirsiniz.
6
Duvar Kağıtlarınızı Açık Renk Kullanın
Beyaz, uçuk sarı ve bej tonlarında duvar kağıdı kullanmak, mekanınızı geniş gösterir.
7
Tavanınızı Genişletin
Tavanla duvarın birleşimine, ince bir şerit desenli kağıt kaplatırsanız, tavan daha yüksek durur.
8
Döküntülerinizden Kurtulun
Düzenli banyo her zaman dağınık banyodan ferah ve geniş görünmektedir. Gerekli olan şeyleri bırakın ve diğerlerinin hepsini kaldırın.
9
Banyolarınızı bu önerilerimizi dikkate alarak dekore ederseniz, değişimi siz de göreceksiniz.
10