Bangkok Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Gezi Rehberi

17 Aralık 2015

Wat Pho / Bangkok
Bangkok'a gelince ilk duraklarınızdan biri olacak bu yer, görülecek en güzel tapınaklardandır. Ortamın huzurunu ve sakinliğini hissedebilirsiniz. Mutlaka görülmelidir.
1
BTS Skytrain / Bangkok
Bangkok'un sıkıcı trafiğine mükemmel bir çözümdür. Hızlı ve rahat olan bu trene binip, gideceğiniz yere seri şekilde gidebilirsiniz.
2
Wat Phra Kaew / Bangkok
Grand Palace'ın içerisinde bulunan tapınak, süslü ve ihtişamlı bir yapıya sahiptir. Mutlaka gelinip görülmesi, fotoğraflarının çekilmesi gereken yerlerdendir.
3
Grand Palace /  Bangkok
Kadın ve erkeğin farkı olmadan, kısa kollu veya şortla içeri girmenin yasak olduğu yerlerdendir. Tapınak olduğundan dolayı, kapalı giyinmek zorunludur.
4
Wat Arun / Bangkok
Şehirde görülmesi gereken yerlerden biridir. Manzarası ve gece ışıklandırılması bir harikadır. Mutlaka görülmesi gerekir.
5
Jim Thompson Evi / Bangkok
Planlarınızın arasında mutlaka bulunması gereken yerlerdendir. Egzotik mimarisi ile görenleri büyüleyen yerlerdendir.
6
Altın Buda Tapınağı / Bangkok
Görülmesi gereken yerlerdendir. Tapınağın yukarısındaki Çin mahallesini, daracık sokaklarını mutlaka gezmelisiniz. Ziyaretçilerin uzun etek ve pantolon giymeleri gerekiyor.
7
Golden Mount / Bangkok
Bangkok'u yukarıdan izlemek isteyenler için mükemmel bir yerdir. Tabelalardan takip ederek bulabileceğiniz, bahçesine ve ağaçlarına bayılacaksınız. Mutlaka görün.
8
Chao Phraya River / Bangkok
Kenarlarında çok güzel yerler barındırmaktadır. Nehir ve kanallarında yapılacak turları mutlaka yapmalısınız. Nehirin doğu kısmında bulunan yeri, yürüyerek dolaşmanız önerilir.
9
Siam Paragon / Bangkok
Çok lüks bir alışveriş merkezidir. Dünya markalarının ürünlerini almak isteyenlerin, tercih ettiği yerlerdendir. Ziyaret etmelisiniz.
10
Lumpini Parkı / Bangkok
Bitki çeşitliliği, havuz dekorastonları, büyüklüğü ve temizliği ile görenleri büyüleyen bir yerdir. Yürüyüş, koşu ve sporda yapabileceğiniz bu mükemmel parkı mutlaka görmelisiniz.
11
Central World Plaza / Bangkok
Şehrin merkezinde bulunan alışveriş merkezi, herkesin ilgisini çekmektedir. Çok büyük ve aranılan her şeyin rahatça bulunduğu yeri, görmeden Bangkok'tan ayrılmayın.
12
Terminal 21 / Bangkok
Her katı dünyanın en güzel şehirlerinin ismini alan bir alışveriş merkezidir. İstanbul katıda bulunan avm, mükemmel şekilde hazırlanmıştır. Bayılacaksınız... Mutlaka fotoğraf makineniz yanınızda olsun.
13
Ananta Samakhom Throne Hall / Bangkok
Büyüleyici güzelliğe sahip olan bu sarayı  mutlaka görmelisiniz. İç mimarisi ve el sanatları ile dikkatleri üzerine çekmektedir fakat fotoğraf çekimi kesinlikle yasaktır.
14
Museum of Contemporary Art (MOCA) / Bangkok
Çok sevilen ve tercih edilen galerilerdendir. İlginç koleksiyonu ve gerçeküstü düşünce akımı ile insanları çeken mükemmel bir mimariye sahip. Bangkok'un en iyilerindendir. Mutlaka ziyaret edilmeli.
15
Wat Benchamabophit (The Marble Temple) / Bangkok
Bangkok'ta görülmesi gereken tapınaklardandır. Diğer yerlere göre biraz uzaktır ama sessiz, sakin yapısı ile dinlenebileceğiniz yerlerdendir.
16
Wat Suthat / Bangkok
Tavan süslemeleri başta olmak üzere iç mimarisi ile insanları büyüleyen bir tapınaktır. Diğerlerine göre biraz küçüktür ama mutlaka görülmesi gerekiyor.
17
Safari World / Bangkok
Mükemmel bir gün geçirmek için güzel bir yer. Hayvanat bahçeleri, yunusları, filleri ve deniz aslanları ile keyifli gösterilere ev sahipliği yapmaktadır. 
18
MBK Center (Ma Boon Khrong Center) / Bangkok
Hediye alınacak en güzel yerlerdendir. Aklınıza gelebilen her türlü eşyayı bulabileceğiniz, çoğunlukla elektronik eşya almak isteyenlerin tercihleri arasındadır.
19
Snake Farm (Queen Saovabha Memorial Institute) / Bangkok
Yılanlar ilginizi çekiyor ise kaçırılmaması gereken yerlerdendir. Her şeyi bulabileceğiniz, şovları izleyeceğiniz farklı bir yerdir. Fotoğraf çektirmeyi ihmal etmeyin.
20