Ballı Suyun İnanılmaz 10 Faydası

11 Eylül 2020

Kilo vermenize yardımcı olur
Balın içinde şeker var ben nasıl kilo verebilirim diye sakın düşünmeyin. Çünkü balın için de ki şeker tamamen doğaldır. Bu yüzden ballı su tüketip kalori alımınız azaltıp kilo da verebilirsiniz.
1
Hergün düzenli ballı su için
Özellikle her sabah ılık ballı su içmek sindirim sisteminiz için oldukça yararlıdır. Bağırsaklarınızın susuz kalmasını önleyerek, kabızlığa da engel olur.
2
Bağışıklık sisteminizi desteklemeye yardımcıdır
Mucizevi bir şekilde bakteri öldürücü özelliğe sahiptir. Sade olarak tüketecekseniz organik balları tercih edin. Bal içindeki bol miktarda antioksidanlar sayesinde bakterilerle savaşır.
3
Alerjilerin azalmasını sağlar
Hangi bölgede yaşoyorsanız çiğ ve oranın balını kullanmanız sizi o bölgede oluşan polenlere karşı korur. Ayrıca çeşitli alerjileriniz varsa bunlarında azalmasına yardımcı olur.
4
Bal enerji verir
Kendiniz yorgun, bitkin ve halsiz mi hissediyorsunuz? Ilık bir bardak suyun içine atacağınız bal sizin susuzluğunuzu alır ve enerjik yapar.
5
Boğaz ağrısına ve öksürüğe birebirdir
Boğazınızda oşuan ağrıyı ve tahrişin azalmasını sağlar. Ayrıca tüketeceğiniz bal öksürüğünüze çok iyi gelir azalmasına yardımcı olur.
6
Vücudu toksinlerden arındırır
Hastalık yapıcı toksinlerden sizi korur. Vücudunuzu toksinlerden temizlemeye yardımcı olur. Ballı ılık suyun içine damlatacağınız limonla etkisini daha da arttırabilirsiniz.
7
Gaz sorununu yok eder
Bal gaz için mükemmel bir çözümdür. Bağırsak probleminiz ve gazınız varsa yine bir bardak ılık ballı su içmekte yarar var.
8
Sağlığınızı koruyucudur
Ballı ılık suyun bu saydıklarımızın dışında insan sağlığına da yine çok büyük faydaları vardır. Vücuduzdaki iyi kolesterol seviyesini artırmaya ve kardiyovasküler gerilimi azaltmaya yardımcı olur.
9
Midenizin dostudur
Bal mideniz için de çok faydalıdır. Midede ki asitlik derecesini hafifletmek ve düzenlemek için yine bir bardak ılık ballı süt içmek mideniz için çok yararlıdır.
10