Balıkesir'de Gezilmesi Gereken Yerler

20 Nisan 2016

Kaz Dağları
Yaşamınıza yaşam katacak, oksijeni ile başınızı döndürecek, huzurlu yerlerden biridir. Zeytin bahçeleri ve tertemiz doğası ile ayrılmak istemeyeceksiniz.
1
Rahmi Koç Müzesi
Müzede sergilenenler, genellikle kilise zamanlarından kalma resimlerdir. Yemek yeme için çok da uygun değildir ama Ayvalık manzarasında içilen çay veya kahvenin keyfini yaşamalısınız.
2
Sarımsaklı Plajı
Uzun ve geniş bir sahile sahip olan, kusursuz denize ve kuma sahip olan, Ayvalık'ın en güzel yerlerindendir. Her daim kalabalık olan plajda yer bulmakta zorlanabilirsiniz. Denizine girmeden buradan ayrılmayın.
3
Manyas Kuş Cenneti
Nisan ve Mayıs aylarında ziyaret ettiğinizde çok fazla kuş türleri ile karşılaşabileceğiniz, doğal güzeliklerden biridir. Gölde yaşayan canlıların sergilendiği müzeye uğramalı, bazı kuş türlerini ise kuleden dürbün ile izlemelisiniz. Kesinlikle bu deneyimi yaşamalısınız.
4
Tahtakuşlar Müzesi
Türklerin, Orta Asya'dan geliş izlerini öğrenebileceğiniz kusursuz müzelerden biridir. Çok değerli görsellerin sergilendiği, ufak olmasına rağmen keyifle gezebileceğiniz müzelerdendir.
5
Kuvayı Milliye Müzesi
Balıkesir merkezinin ortasında bulunan, tarih kokan bir mekandır. Mutlaka gidin ve çocuklarınızla birlikte vakit geçirin.
6
Balıkesir Değirmen Boğazı
Mangal yapabileceğiniz, şehrin en güzel yerlerindendir. Fiyatları çok uygun olan yerde, isterseniz et lokantasına gidebilir, isterseniz çocuklarınızla parkta zaman geçirebilirsiniz.
7
Pınarbaşı
Yamaçtan akan buz gibi suyu ile yaz aylarında serinleyebileceğiniz yerlerdendir. Kesinlikle gelinmeli ve içerisinde bulunan Alabalık çiftliğine de uğramalısınız.
8
Şahinderesi
Kaz Dağları'nın Altınoluk bölgesi'nde yer alan, temiz kaynak suyunun bulunduğu kusursuz bir yerdir. Tertemiz havası ve suyuna bayılacaksınız. Restoranında yemek yiyebilir, tesisinde konaklayabilirsiniz.
9
Mıhlı Çayı
Altınoluk-Çanakkale karayolunda, ormanlık alanda bulunan muhteşem bir çaydır. Kesinlikle görmelisiniz.
10
Hasanboğuldu
Altınoluk'un en güzel yerlerinden biridir. Manzarası ve doğası ile herkesi kendine aşık eden yere uğramadan şehirden ayrılmayınız.
11
Cunda Adası Fahrisin Tepesi
Balıkesir'in en romantik yerlerinden biri olan Fahrisin Tepesi'ne kesinlikle gelmeli, güneşin batışını ve batışından sonraki manzarasını izlemelisiniz.
12