Baba Olacaklara 10 İpucu

10 Ekim 2015

Hamilelik biraz cinsel isteği öldürebilir diye düşünülebilir. Ancak her zaman aksi düşünülmelidir. Bu konuda baba adaylarına çok iş düşmektedir. Eşlerine bu süreçte her anlamda yardımcı olmaları önemlidir.
1
Doğuma girerek eşinize destek olabilirsiniz. Doğum gerçekleşirken onun elini tutup, yanında olduğunuzu hissettirmeniz eşiniz açısından çok önemlidir. Baba adaylarının yapması gerekenlerden biri de doğuma girmektir.
2
Eşinize doğum öncesinde ya da sonrasında onu mutlu edecek hediyeler alabilirsiniz. Doğum öncesinde eşinize aldığınız bir mücevher, çiçek onu çok mutlu edecektir. Baba adaylarının unutmaması gereken güzel ayrıntılardan birisi de budur.
3
Emzirmek eşiniz için zorlu süreçlerden biridir. Bu yüzden emzirme süreci, eşinize destek olmanız gereken en önemli dönemlerden biridir. Eşiniz bu dönemde çok daha fazla gergin ve hassas, sinirli olabilir. Baba adayları bunu bilip eşlerine ona göre davranmalıdırlar.
4
Bebeğiniz ilk zamanlarda dünyaya alışma zorluğu içerisinde olduğu için, onun en azından rahat uyuması için kundak yapabilirsiniz. Kundak yapmayı öğrenin ve eşinize yardımcı olun.
5
Tüm bunların içinde baba adaylarına güzel bir haberimiz var. Baba olmak, bir aileye sahip olmak, erkeklerin karizmasına karizma katar. Onların daha güçlü durmasını ve görünmesini sağlar.
6
Doğumdan sonra eşiniz bu süreci biraz zor atlatabilir. Hatta depresyona bile girebilir. Çok hassas, gergin olabilir. Bu noktada da eşinizin yanında olmalı, onun boş kızgınlıklarını alttan almalısınız. Birlikte de atlatamıyorsanız, bir uzmandan yardım almalısınız.
7
Eşiniz ilk günlerde her şeye yetişemeyebilir. Ona yardım etmek de elbette size düşmektedir. Örneğin bebeğin altını değiştirmeniz gerek, ancak anne meşgul. Bu durumda babası olarak siz de bebeğinizin altını değiştirebilirsiniz. Bunu mutlaka öğrenmelisiniz.
8
Bebeğinizin yanında eşyalarını ve ihtiyaçlarının da olduğunu unutmayın. Bunun için bebeğinizin odasının yanında ona başka bir oda daha ayırmalısınız. O odaya da onun pusetini, salıncağını vb. eşyalarını koyabilirsiniz.
9
Bebeğiniz için gerekli olan olmazsa olmaz bebek arabasıdır. Onun için en kullanışlı, en uygun olan arabayı seçmek anne ve babaya düşmektedir. Alacağınız arabayı uzun süre kullanacağınızı da göz önünde tutup ona göre seçim yapın.
10