Aydın'da Gezilmesi Gereken Yerler

20 Nisan 2016

Dilek Milli Park
Akvaryum gibi denizde yüzerken, ormanın yeşilini izleyebileceğiniz, Aydın'ın en güzel yerlerindendir. Tabiat ve doğa harikası yerlerdendir.
1
Güzelçamlı Milli Park
Yeşilliğin içerisinde gizlenen, Ege'nin en güzel ve doğa harikası yerlerindendir. Her mevsim ayrı güzel olan yeri görmeden, şehirden ayrılmayın.
2
Forum Aydın
Aydın'ın girişinde bulunan alışveriş merkezidir. Alışveriş yapabilir, yemek yiyebilir, çocuklarınızla güzel vakit geçirebilirsiniz. Ulaşım sıkıntısı yaşamazsınız.
3
Nysa Antik Kenti
Karia Medeniyeti'nden kalma bir antik kenttir. İçerisinde hamamlar ve tiyatro kalıntılarını bulabilirsiniz. Görmeniz gereken yerlerdendir.
4
Okenos Dalış Merkezi
Şehirde yaşayabileceğiniz en güzel deneyimlerden biri de dalış yapmaktır. Aydın'ın mükemmel suyuna dalarak, unutulmaz zaman geçirebilirsiniz. 
5
Magnesia Antik Kenti
Önemli bir tarihi içerisinde barındıran, antik yerleşimlerdendir. Tarihi hakkında bilgi alarak antik kenti ziyaret edebilirsiniz.
6
Aydın Müzesi
Aydın merkezde, çam ağaçlarının arasında olan, tarih açısından çok zengin olan bir müzedir. Çok sayıda antik eserler bulunuyor.
7
Herakleia Latmos Antik Kenti
Antik kentte tarihi kalıntılar olmasına rağmen, Bafra Gölü manzarası görülmeye değer... Farklı doğası ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır.
8
Yörük Ali Efe Müzesi
Tarihi yaşayabileceğiniz yerlerden biridir. Farklı eşyalarla, eski odalarıyla muhafaza edilen müze, çok güzel korunmuştur. Kesinlikle görülmelidir.
9
Tralleis Antik Kenti
Aydın'ın tarihi merkezinden biridir. Eski antik liman kenti olan yeri görmeden şehirden ayrılmayın.
10