Avustralya'nıın Ölümcül 10 Hayvanı

16 Temmuz 2020

Engerek Yılanı
Kamuflaj yeteneğine sahip olan bu yılan, yaygın olarak Sidney'de görünmektedir. Kamuflaj yeteneğinden dolayı görülmesi çok zor ve ısırılmanız çok kolaydır. Felç etkisi yaratabilen bu yılan oldukça zehirlidir ve bu yılan tarafından ısırılan kişinin ölüm oranı çok yüksektir.
1
Taipan
Avustralya'da bulunan hızlı ve zehirli bir yılandır. Çok güçlü bir zehire sahip olan kara yılan, avına çok hızlı bir şehilde saldırıp zehrini enjekte edebilir. Dokunulduğunda çok yüksek ölüm oranı olan hayvanlardandır.
2
Mavi Halkalı Ahtapot
Aynı anda 30 insan ve 10 bin fareyi öldürebilen yeteneğe sahip en zehirli hayvanlardandır. Bu hayvanın zehirleri 2 dakika içinde öldürür.Tetrodotoxin siyanür zehrinden 10 bin defa daha zehirlidir.
3
Huni Yuvalı Örümcek
Zehirli örümcekler listesinin 1 numarası olan bu örümcek, çok sayıda ölümlere sebebiyet verdi. Bu zehirli örümceğin dişleri, paymağınıza veya ayak tırnağınıza girerse, Funnel-web örümceği, 15 dakikada insan hayatına son verebilir. 
4
Tuzlu Su Timsahı
Tuzlu su timsahları, 1 tonun üzerinde, 7.2 metre uzunluğundadır. Köpek balığı ve kanguru gibi hayvanları bile yer. İnsanlar da bu timsaların besinleri arasındadır.. Okyanusya'da bulunur ve pusu kurarak avlanır, çok hızlıdır.
5
Doğu Kahverengi Yılanı
Avusturya'nın doğu kıyısında ölüm saçan kahverengi yılanlar, insanların çok olduğu yerlerde yaşamayı severler. Zehirleri çok toksiktir, yavruları bile insanları öldürmeye yeter.
6
Boğa Köpekbalığı
Bu köpek balığının boyları 4 metreyi bulmaktadır. Yunusları yer ve insanlar için çok tehlikelidir. İnsanlarla karşılaşması durumunda ölüm tehlikesi çok yüksektir.
7
Irukandji Denizanası
Küçük deniz katilleri olarak bilinen bu deniz anaları, 1 cm boyundadır ve zehirli dokunaçlarında mikroskobik iğneler taşımaktadır. İnsan vücuduna teması halinde 20 dakika içinde, vücutta inanılmaz ağrılar belirir. Hayvanın deriye bıraktığı iğnelerin patlaması durumunda, insanın kurtulma şansı yoktur.
8
Bal Arısı
Alerjisi olanlar dikkat... Alerjisi olanlar var ise toplu saldırmalarda ölüm oranı çok yüksek olmaktadır.
9
Kutu Denizanası
İnsanı 90 dakikada öldürebilen bir zehire sahiptir. Dokunaçlarının boyu yaklaşık 3 metredir. Ölüm tehlikesi 10 üzerinden 10'dur.
10