Avustralya Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Gezi Rehberi

15 Aralık 2015

Sydney Harbour / Sidney
İlk olarak gidilmesi gereken yerlerdendir. Opera binası ve çevresindeki kafe ve restoranlarda oturup zaman geçirebilir veya ufak teknelerle gezintiye çıkabilirsiniz. Mutlaka uğranmalıdır.
1
Avustralya Savaş Anıtı / Canberra
Ziyaret etmek için harika yerlerdendir. Özenli, düzgün ve temiz anıtı görmeden şehirden ayrılmayın.Tarihin güzel bir parçasıdır.
2
Bondi to Coogee Beach Coastal Walk / Sidney
Sahil boyunca yürüme imkanınızın olduğu şanslı ülkelerdendir. Şehrin güzel manzarasını görmeden kesinlikle ülkeden ayrılmayın.
3
The Great Ocean Road / Torguay
Muhteşem kayalar, berrak deniz, deniz feneri ve gün batımı manzarası ile mükemmel bir ambianstır. Süper manzara eşliğinde şarap içerek, keyif yapabilirsiniz.
4
Kings Park ve Botanik Bahçesi / Perth
Duygusal tarihi olan bu turistik yer, Avustralya'nın en güzel yerlerinden biridir. Çok temiz ve çok güzel yerlerindendir. Görmeden gelmemeniz gereken yerlerin başında gelir.
5
Sydney Opera House / Sidney
Mükemmel mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakan, istiridye kabuğu şeklindedir. Nefes kesici bu manzarayı, Sidney'den izlemeden dönmemenizi öneririz.
6
Sidney Liman Köprüsü / Sidney
Sidney'in sembollerinden olan, büyüleyici bir köprüdür. Manzarası karşısındaki restoranlarda yemek yiyebilir, yürüyüş yapabilirsiniz. Görülmesi gereken en güzel yapılardandır.
7
The Opera House to the Botanic Gardens Walk / Sidney
Gezinti yapabileceğiniz en güzel yerlerdendir. İyi korunmuş hükümet binaları ve botanik bahçesi ile büyüleyici güzelliktedir. Yolunuz düşünce kesin uğramalısınız.
8
Melbourne Cricket Ground (MCG) / Melbourne
Futbol sevenler için mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. İçerisindeki spor müzesini ziyaret edebilir, spor malzemeleri alabilirsiniz.
9
Sidney Ferries / Sidney
Şehrin popülerlerinden olan, otantik feribotu ziyaret edin. Manzaranın keyfini çıkarabileceğiniz en güzel yerlerdendir. 
10
Royal Botanik Gardens / Sidney
Şehre çok yakın huzurlu, sessiz bir ortam isteyenlerin görmesi gereken yerlerdendir. Rengarenk çiçeklerin manzarasında enerji yüklemesi yapacaksınız. Fotoğraf çekimini ihmal etmeyin.
11
Melbourne Kraliyet Botanik Bahçeleri / Melbourne
Dinlenmek için mükemmel yerlerden biridir. Huzuru doruklarda yaşamak isteyenlerin mutlaka ziyaret etmesi gerekir. Bahar mevsiminde gelinmesi önerilir.
12
Mount Wellington / Hobart
Süper bir manzaraya sahip olan yerlerden biridir. Kapalı bir gözlem alanı bulunmakta ve gezi için mutlaka gelinmesi gereken yerlerdendir.
13
Manly Ferry / Sidney
Seyahat için en iyi yollardandır ve mükemmel bir manzaraya sahiptir. Sahildeki mağazalara ve restoranla uğrayıp, unutulmaz dakikalar yaşayabilirsiniz.
14
Whitehaven Beach / Whitsunday Island
Berrak su ve beyaz kum ile mükemmel bir manzaraya sahip yerlerdendir. Mutlaka gelip görülmesi gerekir.
15
Hii Inlet / Airlie Beach
Söylenecek tek şey, mükemmel plaj ve harika kumudur. Beyaz plajında dolaşan balıklar, manzaranın güzelliğini daha da arttırmaktadır. Keyfini çıkarın.
16
Noosa National Park / Noosa
İskelesi, yolu ve mükemmel manzarası ile görenleri büyüleyen yerlerdendir. Dünyanın en iyilerinden biridir, kesinlikle görmeden şehirden ayrılmayın.
17
Bonorong Wildlife Sanctuary / Brighton
Avustralya'daki vahşi yamaş hakkında bilgi edinmek isteyenlerin görmesi gereken yerlerdendir. Kangurudan koalaya kadar her türden hayvanları görmek isteyenlerin yaşayacağı müthiş bir deneyimdir. Mutlaka görmeniz gerekir.
18
CityCat Ferry / Brisbane
Şehiri ve nehri görmek için harika bir yoldur. Mükemmel manzaranın ve şehrin tadını kısa sürede çıkarırsınız. Uğramanız gereken yerlerdendir.
19
Uluru / Uluru-Kata Tjuta National Park
Avustralya'da bulunan kutsal kayadır. Gündoğumu veya günbatımını mutlaka izlemek gerekir. Hayatınızda bir kere de olsa, kesinlikle yaşanması gereken deneyimlerden biridir.
20