Atina'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

24 Aralık 2015

Akropolis Müzesi / Atina
En değerli objelerin sergilendiği bir müzedir. Kendinizi Antik Çağ filmlerinde hissedebilirsiniz. Bu deneyimi mutlaka yaşamalısınız.
1
Akropolis / Atina
Atina'yı gezerken mutlaka uğranılması gereken yerlerdendir. Şehir, buradan çok ufak görünmektedir. Tarihi dokusunu hissedeceksiniz.
2
Partenon / Atina
Bölgedeki en güzel yerlerdendir. Kelimelerle buranın güzelliklerini anlatmak mümkün değildir. Mükemmel bir yapıttır ve bu yapıtın hala yenileme çalışmaları devam etmektedir.
3
Hephaestus Tapınağı / Atina
Atina'ya gelip de, binlerce yıllık alanı gezmeden kesinlikle dönmeyin. Tarihin içerisinde kaybolacağınız mükemmel bir tapınaktır.
4
Ulusal Arkeoloji Müzesi / Atina
Tarih sevenlenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken müzelerdendir. Güzel sokaklarını, yöresel pazarlarını gezmeden, yunan kahvesini içmeden şehire dönmeyiniz.
5
Plaka / Atina 
Şehrin merkezinde bulunan turistik bir mekandır. Ulaşımın çok kolay olduğu bu bölgede farklı dükkanlar, mağazalar, kafeler, lokantalar, barlar ve daha birçok yer bulunmaktadır. Canlı bölge olan Plaka'nın verdiği keyfi başka yerlerde bulmakta zorlanabilirsiniz.
6
Erechtheion / Atina
Kadın şeklindeki sütunlar, müzenin girişini oluşturmaktadır. Yakından mutlaka bakılması ve incelenmesi gerekir. Görmeden şehirden ayrılmayın.
7
Mt. Lycabettus (Likavitos9 / Atina
Atina'yı kuş bakışı izleyebileceğiniz mükemmel yerlerdendir. Cafe ve restoranlar bulunmaktadır ama biraz pahalı gelebilir. Hazırlıksız yakalanmayın. Uğramanız gereken önemli yerlerdendir.
8
Museum of Cycladic Art / Atina
Muhteşem heykellerin bulunduğu bllgi verici bir müzedir ve mutlaka ziyaret edilmesi gerekir. Eski eserlerin bulunduğu müzedeki, koleksiyonları gezebilir, Yunan tarihi hakkında bilgi edinebilirsiniz.
9
Odeum of Herodes Atticus (Odeion / Irodion)
Yüzyıllar geçse bile sağlam ve dimdik ayakta kalmış, en güzel yerlerdendir. Önemli konserlere ev sahipliği yaparak, sizi geçmişe götürür. Mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
10
Odeum of Herodes Atticus (Odeion / Irodion) / Atina
Önemli konserlere ev sahipliği yapan ve binlerce yıl geçmesine rağmen, kusursuz ve mükemmel görülen bir yerdir. Mutlaka ziyaret edilmeli ve canlı performanslar dinlenmelidir.
11
Benaki Müzesi / Atina
Şehrin tam merkezinde bulunan,şaheserlerin bulunduğu bir müzedir. Çok değerli objeler bulunmakta ve eserlerin kopyaları satılmaktadır. Kafesinde oturup güzel zaman geçirebilirsiniz.
12
Panathenaic Stadium / Atina
Dünyadaki ilk modern olimpiyatların yapıldığı, en önemli açık hava stadyumudur. Mimarisi ile görenleri etkileyecek şehirdeki en güzel yerlerdendir. Detaylı gezilmesi gerekir.
13
Agora / Atina
Tarihe meraklı olanların mutlaka görmesi gereken yerlerdendir. Ulaşımı son derece kolaydır. Şehirde turlarken bile burayı mutlaka görmüş oluyorsunuz.
14
Anafiotika / Atina
Atina'da bulunan şüphesiz en güzel yerlerdendir. Unutulmaz güzellikteki Yunan Adası eteklerinde bulunan yerde dükkanları gezebilir, gündüzü ve gecesi ayrı güzellikte olan sokakları gezebilirsiniz.
15
Byzantine Museum (Vizantino Museo) / Atina
Arkeoloji müzeleri arasında, ilk görülmesi gereken yerlerdendir. Müzenin girişinden küçük olduğunu görünse de alt katlara inildikçe müzenin güzelliğini daha yakından göreceksiniz. Çok iyi mimariye sahiptir.
16
Monastiraki / Atina
Atina'nın turistik bölgelerindendir. Şehirde nereye gitmek isterseniz mutlaka buradan geçersiniz. Günün her saatinde yoğun kalabalığa sahip yerdir. Restoranları, kafeleri ve müzikleri ile şehrin mutlaka gezilmesi gereken yerlerindendir.
17
Temple of Athena Nike / Atina
Atina'da bulunan en güzel tapınaklardandır. Mimarisinin görülmesi ve incelenmesi gereken en önemli tarihi yapılardandır.
18
Filopappos Hill / Atina
Atina'ya gidip de görülmeden gelinmeyecek yerlerdendir. Şehrin tepesine kurulmuş bir yapıdır ve merdivenlerden çıkılır. Şehrin manzarasını izleyebileceğiniz en güzel yerlerdendir.
19
Temple of Olympian Zeus / Atina
Atina'daki büyüleyici yapılardan bir tanesidir. Antik kalıntıları mutlaka görmeli, havasını solumalısınızdır. Gelinmesi gereken yerlerdendir.
20