Ateist Olan 10 Yabancı Ünlü

17 Ağustos 2015

Keira Knightley karayip korsanlarının sevilen yıldızı. Çok tartışma yaratmış bir açıklamaya imza atmıştır ve ateist olduğunu bu açıklamayla duyurmuştur. '' Eğer ateist olmasaydım, yaptığım her şeyin yanıma kar kalması çok kolay olurdu. Yapmam gereken tek şey tövbe etmek olacaktı. ''
1
Harry Potter' ın çok sevilen yıldızı Daniel Radcliffe. Verdiği bir röportajda dini inançlarının konuşulmasına pek fırsat vermese de ateist olduğunu yine de dile getirmiştir.
2
Beyaz perdenin ve televizyon dünyasının hiç eskimeyen ve hala aranan ismi Emma Thompson. Din anlayışını çok net bir şekilde ifade edip özgürlükçü anarşist olarak tanımlıyor.
3
Angelina Jolie ile mutlu bir evliliği olan Brad Pitt, dini inançsızlığını söylemekten hiç çekinmiyor. Öyle ki kendini % 20 ateist, % 80 agnostik olarak görüyor. O da hayır işlerinde adından söz ettiren kişiler arasında.
4
'' Benim tanrıya ihtiyacım yok. Ben her insanın içinde spiritüel, tanrısal bir şeyin var olduğuna inanıyorum''. Angelina Jolie'nin 2000'li yıllarda yaptığı bu açıklama herkesi şok etmişti. Ayrıca hayır işleri ve kimsesiz çocukları evlat edinmesiyle de çok konuşulan bir isim.
5
90 yaşına yaklaşmış olan Hugh Hefner eski zamanların ünlü playboylarından ve ateist olması çok da şaşırtıcı olmasa gerek.
6
Tam bir dini bayram kutlayıcısı olan Jodie Foster ateist olduğunu belirtip, tüm dinlere karşı da sempati duyduğunu söyleyenlerden. Tanrıya inanmıyor ancak kızlarıyla birlikte hiçbir dini bayramı kaçırmıyor.
7
Tam bir ateist olan Julienne Moore ve bir muhabir arasında geçen ilginç diyalog şöyle; '' eğer cennetin kapısında tanrıyla karşılaşsan, sana ne demesini isterdin'' diye soran muhabire cevabı: '' Gördüğün gibi hatalısın. Ben varım.'' diyerek cevap verir.
8
Usta oyuncu Morgan Freeman Bruce Almighty' nin tanrısı ve çok şiddetli bir insan hakları savunucusudur.
9
Tanrıya inanmayan Javier Bardem' in '' İçimdeki Deniz'' filmini izlerseniz ne demek istediğimiz anlayacaksınız.
10