Aspirinin Şaşırtıcı Kullanım Alanları

22 Ekim 2015

Otomobil Akünüzü Canlandırın
Akünüz hararet yaptığında, içine 2 adet aspirin atarsanız, aspirin aküdeki sülfürik asit ile birleşecektir. Böylece akünüz size en yakın servise götürebilir.
1
Terleme Lekeleri Çıkarın
Beyaz gömleklerinizdeki ter lekelerini çıkarmak için iki aspirini yarım bardak ılık suyun içinde eritin. Gömleğin lekeli bölümünü 2-3 saat boyunca bekletin.
2
Saç Renginizi Sabitleyin
Saç renginizin açılmasını önlemek için ılık bir bardak suyun içine 6-8 aspirini koyun ve eritin. Bu çözeltiyi saçlarınıza sürün ve iyice ovalayın. 10-15 dakika bekledikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz.
3
Sivilcelerinizi Kurutun
Yüzünüzün herhangi bir yerinde sivilce çıkacağını hissederseniz, tek bir aspirini kırın biraz su ile macun haline getirin. Sivilcenin çıkacağı bölgenin üzerine sürün. Hem kızarıklığı hem de acıyı alacaktır. Eğer sivilce çıkmaya devam ediyorsa bu uygulamayı tekrarlayabilirsiniz.
4
Nasırlara Kullanın
Ayaklarınızın sertleşen bölümlerini veya nasırlarınızı aspirin yardımıyla yumuşatabilirsiniz. 5-6 aspirini toz haline getirin. Yarım kaşık limon suyu ve biraz su ekleyerek hamur haline getirin. Sertleşen bölümlere veya nasır üzerine bu hamuru sürün. Ayağınızı hava almayacak şekilde kapatın. Karışım ayağınızda 10 dakika kaldıktan sonra nasırlı bölgeyi ovun.
5
Kepeklerinizden Kurtulun
Kepek sorunu mu yaşıyorsunuz? O zaman iki aspirini kırın ve toz haline getirin. Saçınızı şampuanladıktan sonra asprin tozunu saçınıza dökün ve şampuanla birlikte karıştırın. 1-2 dakika saçınızda şampuan ve toz aspirini tutun. Ardından saçınızı yıkayın.
6
Böcek Sokmaları İçin Kullanın
Sinek veya arı sokmasına karşı da aspirin kullanabilirsiniz. Böceğin soktuğu yeri biraz ıslatın ve aspirinin sürün. 
7
Çiçeklerin Ömrünü Uzatın
Vazonuzda bulunan kesme çiçeklerin ömrünü uzatmak istiyorsanız, vazonuza su koyduktan sonra içine ezilmiş aspirin ekleyin.
8
Bahçe Bakımında Kullanın
Bahçenizdeki toprak mantarının tedavisi için de aspirin kullanabilirsiniz. Su ile aspirini karıştırarak toprağa dökebilirsiniz. Ancak bitkileriniz için dikkat etmeniz gereken nokta, aspirin bitki yanıklarına yol açabilir. Bunun için bir litre suya 1 aspirinden daha fazla koymayın.
9
Yumurta Lekelerini Çıkarın
Kıyafetinize yumurta bulaştığında, tartar krem, su ve ezilmiş bir aspirini karıştırın. Bu macunu lekenin üzerine sürün. 30 dakika bekletin ve sıcak su ile durulayın. Yumurtanın izi kalmayacaktır.
10