Artvin'in Gezilmesi Gereken Yerleri

20 Nisan 2016

Mençuna Şelalesi
Ormanın içerisinde masal gibi bir manzaradır. Dik ve uzun yolları aşarak ulaşabileceğiniz, harika kahvaltı yapılacak yerlerin olduğu, doğal güzelliktir. Uğramadan kesinlikle şehirden ayrılmayın.
1
Çifte Köprü
Bölgenin tarihi güzelliklerinden biridir. Mençuna Şelalesi'ne giderken yol ortasında bulunan, çok güzel fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz yerlerdendir.
2
Kafkasor Arena 
Doğayı, tertemiz havayı, ağaçları ve böcekleri seven insanların bayılacağı yerlerden biridir. Kesinlikle yaylaya uğramalı, hatta denk gelirseniz Kafkasor Şenlikleri'ne de katılmalısınız.
3
İşhan Kilisesi
Artvin'de görülmesi gereken yerlerdendir. Cana yakın köy halkı, kusursuz coğrafyası, kıvrımlı ve heyecanlı yolları ile kesinlikle yaşanması gereken bir deneyimdir.
4
Karagöl
Adeta bir doğa harikası ve oksijen deposu olan kusursuz bir yerdir. Sonbahar mevsiminde ayrı bir güzelliğe bürünen gölde, çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.
5
Dolishane (Hamamlı) Kilisesi
2000 sene tarihe sahip olan bir Gürcü kilisesidir. Bir süre köy camisi olarak kullanıldığı bilinmektedir. Bakıma muhtaç olan tarihi binalardandır.
6
Artvin Kalesi
Çoruh Nehri'nin üzerinde, Artvin köprüsünün de karşısında bulunan bir kaledir. Livane Kalesi olarak da bilinmektedir.
7
Hatila Vadisi
Artvin'in güzel doğasında, kusursuz güzellikteki yerlerdendir. Görülmeden dönülmemesi gereken vadidir.
8
Yıldız Gölü
Artvin'in en güzel yerlerinden biridir. Karçal Dağları'nın eteklerindeki kusursuz görünümü ile mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
9
Borçka Şehitliği
Osmanlı-Rus Savaşı'nda şehit düşen 14 askerin anısına yapılan bir şehitliktir. Kesinlikle görülmeli ve atmosferi hissedilmelidir.
10