Arjantin Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Gezi Rehberi

22 Aralık 2015

Garganta del Diablo / Puerto lguazu
Saatlerce seyredebileceğiniz bir manzaraya sahiptir. Şelalenin güzelliğini isterseniz yandan, isterseniz üstten izleyebilirsiniz. Kesinlikle görülmeye değer bir yerdir.
1
Perito Moreno Glacier / Los Glacieres National Park
Eşsiz ve benzersiz doğada kaybolmak isteyenler için harika bir seçimdir. Buzulları izleyebilir, mükemmel zaman geçirebilirsiniz. Mutlaka görün.
2
Parque Nacional Los Glaciares /  El Calafate
Ulusal parktaki manzarada kendinizi kaybedebilirsiniz. Buz deliklerinin çevresindeki dağları izlemek çok hoşunuza gidecektir. Uğramadan geçmeyin.
3
Iguazu Falls / Iguazu National Park
Ölmeden önce görülmesi gereken yerlerden biridir. Gürül gürül akan şelalenin sesini dinleyin ve doğa harikasını izleyin. 
4
Teatro Colon / Buenos Aires
İç süsleleri ile harikalar yaratan, saray gibi binadır.En iyi opera evlerini ziyaret edin ve harika deneyim yaşayın.
5
Puerto Madero / Buenos Aires
Yeni yapılandırılmış rıhtımda bulunan kafelerde ve restoranlarda unutulmaz dakikalar yaşayabilirsiniz. Köprünün ve rıhtımın mükemmel manzarasının fotoğrafını çekmeden buradan ayrılmayın.
6
Cerro Fitz Roy / El Chalten
Arjantin'de yapılacak en güzel gezilerden biridir. Dağların efsane olan manzarasını görün ve yürüyüş yapın. Bu deneyimi unutamayacaksınız.
7
Quebrada del Rio de las Conchas / Cafayate
İnanılmaz bir manzaradır. Dev kayalar, mağaralar ve gelen sesler ile beraber unutulmaz deneyim yaşarsınız. Uğramadan dönülmeyecek yerlerdendir.
8
Yedi Renkli Tepe / Purmamarca 
Renklerin mükemmel uyumunu görebileceğiniz bir yerdir. Özellikle gün batımı manzarasını görmeniz önerilir. 
9
Nahuel Huapi National Park / San Carlos de Bariloche
Tek kelimeyle mükemml bir yerdir. Gölleri, dağları ve buzulları ile mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Gölde tekne gezisi yapmadan geri dönmeyin.
10
MAAM / SALTA
Şehirde bulunan güzel müzelerdendir. Kültür hakkında bilgi alabileceğiniz değerli yeri ziyaret etmenizde fayda vardır.
11
 Buenos Aires Latin Amerika Sanat Müzesi / Buenos Aires
Şehrin modern yapılarından biridir. Modern sanatçıların eserleri sergilenmekte ve mutlaka görülmesi gerekir.
12
Upsala Glacier / El Calafate
Doğanın ihtişamını çok güzel şekilde görebileceğiniz yerlerdendir. Yerlilerin çevre duyarlılığına bayılacaksınıız. Mutlaka görmelisiniz.
13
Route of the Seven Lakes / San Martin de los Andes
Harika bir deneyim ve mükemmel bir manzara... Hemen hemen her gördüğünüz yerde durmak isteyeceğiniz, cennet gibi bu yeri ziyaret etmeden ayrılmamalısınız.
14
Padeo del Rosedal / Buenos Aires
Buenos Aires'in merkezinde bulunan gül bahçesini sevmemek elde değil. Büyüleyici güzellikte ve mis kokular arasında gezmeyi ihmal etmeyin.
15
Parque Provincial Aconcagua / Mendoza
Bölgede yer alan en yüksek dağlardır. Üzüm bağlarını ve eşsiz şaraplarını mutlaka denemelisiniz. Bol oksijenli yeri, aileniz için harika bir deneyim olacaktır.
16
San Martin de los Andes / San Martin de los Andes
Şehrin merkezine yürüme mesafesinde olan yer, mutlaka ziyaret edilmeli. Şehri keşfetmek için en iyi yöntem yürümektir. Restoranları ile de dikkat çekmektedir.
17
Bosques de Palermo / Buenos Aires
Çiçeklerin ve parkın huzurlu ortamını görebileceğiniz yerlerdendir. Her tarzdan insanı görevileeğiniz, koşu yapabileceğiniz ve tekne ile gezebileceğiniz yerlerdendir. Yolunuz düşerse kesin uğramalısınız.
18
Punta Tombo / Puerto Madryn
Penguenlerin bebekliğini bile görebileceğiniz özel yerlerdendir. Çok iyi düzenlenen yürüyüş yollarında penguenlere yakın olarak çok eğleneceksiniz.
19
Cerro Tronador / San Carlos de Bariloche
Göreceğiniz en güzel manzaralardan biridir. Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarındaki manzarası karşısında büyülenebileceğiniz yerlerdendir. Buzulları harikadır.
20