Ardahan'ın Görülmesi Gereken Yerleri

09 Mayıs 2016

Atatürk Silueti
Ardahan'ın Damal ilçesinde bulunan, şehrin en dikkat çekici yerlerindendir. Her sene 15 Haziran - 15 Temmuz tarihlerinde, 17.10 ve 18.20 saatleri arasında görebilirsiniz. Çok etkileneceksiniz.
1
Bülbülan Yaylası
Şehrin Doğu Karadeniz Bölgesi'nde bulunan ve Artvin, Ardahan, Göle ve Şavşat arasında bulunan yayladır. Tertemiz havasına ve güzelliğine hayran kalacaksınız.
2
Yalnızçam Yaylası
Ardahan şehir merkezine yaklaşık 15 kilometre mesafede olan, kış sporlarının da yapıldığı ve harika doğaya sahip olan yerlerdendir. Mutlaka görülmeli.
3
Çıldır Gölü
101 çeşit bitki türüne sahip olan harika bir göldür. Balık bakımından zengin olan ve harika manzaraya sahip, ülkemizin en güzel gölünü görmeden şehirden ayrılmayın.
4
Aktaş Gölü
Ardahan ve Gürcisan sınırında bulunan, şehrin en güzel yerlerinden biridir. Sürekli hareket halinde olduğu 12 adanın da bulunduğu yeri mutlaka ziyaret etmeli ve fotoğraf çektirmelisiniz.
5
Kura Nehri
Ardahan'ı geçip, Azerbaycan'a ulaşan, sınırlar içerisinde ise menderesler oluşturan harika bir nehirdir. Manzarasının güzelliğini görmeden şehirden ayrılmayın.
6
Ardahan Kalesi
Şehrin merkezinde bulunan, Selçuklular tarafından yapılan ve Osmanlı Dönemi'nde kullanılan özel bir kaledir. Kesinlikle görünmeli.
7
Kalecik Kalesi
M.Ö 8. yüzyılda Urartular tarafından yapılmıştır. Ardahan'ın Göle ilçesinde bulunan kaleyi mutlaka görmelisiniz.
8
Altaş Kalesi
Altaş Köyü'nün doğusunda bulunan ve Türk döneminde inşa edildiği tahmin edilen gösterişli yerlerdendir. Mutlaka görülmeli.
9
Şeytan Kalesi
Urartu Dönemi'ne ait olduğu tahmin edilen kalelerdendir. Tepeye kurulmuş olan, turizm için önemli yerlerden olan Şeytan Kalesi'ni mutlaka görmelisiniz.
10