Antalya'da Görülmesi Gereken Yerler

31 Ağustos 2015

Konyaaltı Aquarium
Konyaaltı'nda 15 bin metrekarelik kapalı alana sahip mekan, binlerce tür balık ve su altı canlısını barındırmaktadır.
1
7 Mehmet Restaurant
Konyaaltı'ndaki bu harika restaurant geleneksel tatları yeniliklerle biçimleyen bir mekandır. Antalya'ya özgü mezeleri tatmak ve keşfetmek isterseniz doğru adres burasıdır.
2
Aura Club Kemer
Antalya Kemer'de gece eğlenmek isteyen, kalabalığı sevenler için Kemer'in en gözde ve en iyi mekanı burasıdır.
3
Titanic Deluxe Belek
Bembeyaz bir mimari ile sizleri karşılayan Titanic Deluxe Belek, siyah ve beyazın muhteşem uyumuna asil bir sadelik kazandırmıştır.
4
Antalya Finike Portakalı
Ülkemizde ve dünyada portakallar diyarı olarak bilinen Finike'nin meşhur portakalı, California Üniversitesi'nin dünya çapında yaptığı bilimsel araştırmalarda da birinci olmuştur.
5
Antalya Müzesi
Türkiye'nin en büyük müzelerindendir. Konyaaltı'nda bulunan Antalya Müzesi, 13 sergi salonu ile bahçe ve açık galeriden oluşmaktadır.
6
Düden Şelalesi
Turistlerin uğrak yeri olan bu güzel doğa harikası Antalya merkezine oldukça yakındır.
7
Antalya Olimpos
Antalya'nın batısında Kemer ile Adrasan arasında yer alan antik bir Likya liman kentidir. Burası doğaseverler için uğrak bir yerdir.
8
Konyaaltı Plajı
Burası Türkiye'nin en güzel kıyı kentidir. Upuzun bir yolda giderken sadece plajı ve tertemiz Akdeniz'i keşfedeceksiniz.
9
Antalya Merkez Kaleiçi
Sokakları tarih kokan tertemiz bakılmış korunmuş restore edilmiş taşlık evlerin bulunduğu harika bir yerdir. Günümüzde bu evlerin çoğu restore edilmiş, pansiyon ya da bar, fasıl geceleri yapılan merkez haline getirilmiştir.
10