Antalya'da Gezilmesi Gereken Yerler

20 Nisan 2016

Antalya Arkeoloji Müzesi
Çocukların ve gençlerin ilgisini çekebilecek, tarihi sevdirecek müzelerdendir. Güzel ve büyüleyici olan müzeyi ziyaret etmeden şehirden ayrılmayın.
1
Kaleiçi 
Antalya'nın gezilip görülmesi gereken, tarihi yapıların çok sayıda olduğu yerlerdendir. Kesinlikle bu turistik mekanı görmeli, zaman geçirmelisiniz.
2
Termessos Kaplıcaları
Antalya'nın en önemli tarihi miraslarındandır. Tarihe ilgisi olanların mutlaka görmesi gereken yerlerdendir. Nefes problemi çekenler için çok uygun değildir.
3
Perge Antik Kenti
Antik kente ilgisi olanların kesinlikle görmesi gereken yerlerdendir. Tarihin ayakta kalan kentlerindendir.
4
Düden Şelaleleri
Türkiye'nin doğa harikalarından biridir. Stresinizi atabileceğiniz, mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir. Suyun denize kavuşmasına tanık olmak, harika bir deneyim olacaktır.
5
Kurşunlu Şelaleleri
Şehir merkezinden uzak olmasına rağmen, insanların gitmeyi tercih ettiği, muhteşem manzarasında büyülendiği yerlerdendir. Su sesini dinlerken, çayınızı yudumlayabilirsiniz.
6
Antalya Marina
Antalya'yı denizden izleme hissini yaşayabileceğiniz yerlerdendir. Antalya'da görülmesi gereken ve yapılan tekne turlarına katılınması gereken özel yerlerdendir. Keyfini yaşamadan gelmeyin.
7
Kaleiçi Marina
Antalya'nın en güzel yat limanlarından biridir. Harika dopaya ve manzaraya sahip olan Kaleiçi Marina'ya uğramadan, dağların arasındaki güneşin batışını izlemeden şehirden ayrılmayın.
8
Hadrian Kapısı (Üç Kapılar)  
Sağlam durmayı başarabilen, günümüze ulaşan, tarih kokulu ve gösterişli yerlerden biridir. Görkemli ve ihtişamlı yere, Antalya'ya gelip de uğramadan ayrılmayın. Şehrin tarihini hissedeceksiniz.
9
Kaputaş Plajı
Antalya'nın Kalkan ve Kaş ilçelerinin arasında olan kusursuz bir plajdır. Turkuaz mavisi denizi ve bembeyaz köpüklü dalgaları ile tatilcilerin olmazsa olmazlarındandır.
10
Konyaaltı Plajı
Antalya'nın en güzel plajlarından biri olan Konyaaltı Plajı'nda, gündüz saatlerinde yüzme deneyimi yaşayabilir, gece saatlerinde de çok eğlenceli mekanlarda takılabilirsiniz. Mutlaka uğramalısınız.
11