Ankara'da Gezilmesi Gereken Yerler

19 Nisan 2016

Anıtkabir
Türkiye'nin en önemli ve mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerindendir. Atamızın mezarını kesinlikle ziyaret etmeli, Kurtuluş Savaşı ile ilgili olan müzeyi görmelisiniz.
1
Anadolu Medeniyetleri Müzesi
Anadolu'nun eski çağlarından günümüze ulaşan zenginliklerini sergilemektedir. Ankara'ya gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerdendir. İnsanlık tarihinin en eski yapılarındandır.
2
Rahmi M. Koç Müzesi
Şık ve özenli bir tasarıma sahip olan müzede, geçmiş teknolojik aletler sergilenmektedir. Çocuklarınız ile gezilebilecek yerlerdendir.
3
Hamamönü - Altındağ
Tarihi ve eski evlerin, aslına uygun olarak restore edilerek, Ankara turizmine kazandırılan bölgedir. Kahve içebilir, kahvaltı yapabilir veya hediyelik eşya alabilirsiniz.
4
Hacı Bayram Camisi
Ankara'nın eski yerleşim yerlerinde bulunan, tarihi açıdan çok önemli olan bir mekandır. Manevi havanın yüksek olduğu, çevresinin tertemiz olduğu yerdir.
5
Kocatepe Camisi
Ankara'nın merkezinde bulunan, çok geniş bir alana yayılmış camiidir. Çevresinde ticari mağazaların bulunduğu kutsal mekandır.
6
Ankara Kalesi
Ankara'nın manzarasını izleyebileceğiniz en güzel yerlerdendir. Bakımsız ve özensiz şekilde korunmaya çalışmaktadır. Çok daha güzel duruma gelebilir.
7
Ulucanlar Cezaevi Müzesi
Geçmişte yaşanılan acıların derin izlerini anlatan tarihi bir mekandır. Ankara'ya gelenlerin kesinlikle uğramadan ayrılmaması gereken yerlerden biridir.
8
Dikmen Vadisi Park
Ankara'da az bulunan yeşil alanlardan biri ve en güzelidir. Merkezde bulunan park, yaz aylarında çok daha güzeldir. Yemek yiyebilir, çay içebilir, sevdikleriniz ile unutulmaz zaman geçirebilirsiniz.
9
Etnografya Müzesi
Tarih meraklılarının ilgisini çekecek müzelerden biridir. Etkileyici atmosferini hissetmeden Ankara'dan ayrılmayın.
10
Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi
Şehrin en güzel müzelerinden biridir. Önemli koleksiyon sergisini görebilir, çocuklarınızı etkinliklere katabilirsiniz.
11
Aqua Vega Akvaryum
Çocuklu aileler için en ideal aktivitelerdendir. Akvaryumu mutlaka görmeli ve gezmelisiniz. Ankara'nın kuru havasından kaçmak için idealdir.
12
Atatürk Evi Müzesi
Orman Çiftliğinin içerisinde bulunan, mütevazi bir müzedir. Atmosferini mutlaka hissetmelisiniz. Enerjisine bayılacağınız müzede, itina ile dokunan yatak örtülerini, ev dekorasyonunu ve Atatür'ün kıyafetlerini görebilirsiniz.
13
Cermodern
Ankara'nın en güzel sergi salonlarından biridir. Türkiye Devlet Demir Yollarının Cer Atölyesi'nin, restore edilmesiyle sergi salonuna dönüştürülmüştür.
14
Gençlik Parkı
Şehrin merkezinde bulunan, çok güzel vakit geçirebileceğiniz parklardandır. Çevresindeki kafe ve restoranlarında zaman geçirebilirsiniz.
15
Göksu Park
Ankara'nın son 10 yıl içerisinde kazandırılan parklarından biridir. Doğal gölü, kafe ve restoranları ile şehrin simgelerinden biridir. Doğada yürüyüşe çıkmanın keyfine bayılacaksınız.
16