Android Telefonların Pil Ömrünü Arttıracak Öneriler

22 Eylül 2015

Fazla Kaynak Tüketen Uygulamalardan Kaçının
Bazı uygulamalar işlemci hızı düşük olan telefonların kapasitesini oldukça zorlamakta ve şarj tüketimini maksimum seviyeye çıkartmaktadır. Bu nedenle uygulama seçimlerinde dikkatli olmalı, telefonumuzu yoran uygulamaları mümkün olduğunca kullanmamalıyız.
1
Hareketli Duvar Kağıdı Kullanmayın
Her ne kadar telefonumuza etkileyici bir görünüm kazandırsa da, hareketli duvar kağıtları cihazı her elimize alışımızda aktif hale gelmekte ve güç tüketmektedir. 
2
Güncelleştirmeleri Düzenli Olarak Yapın
Güncelleştirmeleri yapmak, telefonunuzda yaşadığınız birçok sorundan kurtulmanızı sağlayacaktır.
3
Eş Zamanlamayı Kapatın
Eş zamanlamayı kapatarak anlık bildirim almanızı gerektirmeyen uygulamaların sürekli olarak yeni bildirimlerinizi kontrol etmesini engelleyebilirsiniz.
4
Ekran Parlaklığını Düşürün
Otomatik ekran parlaklığı kullanmak yerine ekran parlaklığını düşük seviyede tutmak, yalnızca ihtiyacınız olduğu zamanlarda parlaklığı arttırmak size büyük bir güç tasarrufu sağlayacaktır.
5
App Killer Tarzı Uygulamalardan Kaçının
Android telefonlarla ilgili yanlış bilinen şeylerden biri app killer vb. uygulamaların pil ömrünü arttıracağı yönündedir.
6
Telefonunuzun Fazla Isınmamasına Dikkat Edin
Mümkünse telefonun ısınmasını engelleyecek, gölge bir yerde tutmaya çalışın. Aksi taktirde kısa bir süre sonra yedek bir bataryaya ihtiyacınız olacaktır.
7
Widget Sayısını Azaltın
Widget sayısını minimuma indirgemek batarya performansınızı arttıracaktır.
8
GPS'i Kapalı Tutun
GPS'i yalnızca ihtiyacınız olduğunda kullanın ve telefonunuzun wi-fi üzerinden konumunuzu belirlemesine izin verin.
9
Bağlantı Ayarlarınızı Kontrol Edin
Wi-Fi kullanımının mümkün olduğu durumlarda mobil veriyi kapalı tutmaya dikkat edin. Aynı şekilde mobil veri kullanılırken de wi-fi'ı kapatmak telefonun sürekli olarak kullanılabilir bir ağ aramasını engelleyerek pil tüketimini azaltacaktır.
10