Amsterdam'da Görülmesi Gereken Yerler

03 Eylül 2015

Dam Meydanı
Amsterdam'ın merkez noktası olan Dam Meydanı, 17. yüzyıldan beri şehrin kalbinin attığı yerdir. Burada dilerseniz cafe'lerde keyif yapabilir, dilerseniz de çevrede bulunan Kraliyet sarayı ve Madame Tussauds'u ziyaret edebilirsiniz.
1
Van Gogh Müzesi
Dünya'nın en geniş Van Gogh koleksiyonuna sahip bu ikonik müzeyi Amsterdam'a gitmişken görmeden geçmeyin.
2
Oude Kerk
Amsterdam'ın en büyük ve en eski kilisesi Ouda Kerk 13. yüzyıldan beri ihtişamını koruyor. İçerisindeki muhteşem vitrayları, devasa orgu ve tavandaki eşsiz resimleri Amsterdam geziniz sırasında görmeden geçmemelisiniz.
3
Spui Meydanı
Özellikle akşamları çevresindeki cafe ve barların etkisiyle hareketlenen meydanda, 1670 yılından beri hizmet vermekte olan Cafe Hoppe görmenizi tavsiye ederiz.
4
Heineken Experience
Eğer bira seviyorsanız kesinlikle uğramanız gereken bir mekandır. Burada belki kendi biranızı kendiniz bile yapabilirsiniz.
5
Bloemenmarkt (Çiçek Pazarı)
1862 yılında kurulavn bu pazar turistlerin en önemli uğrak noktalarından biridir. Tekneler üzerinde satılan rengarenk laleleri Amsterdam'a gitmişken mutlaka görmelisiniz.
6
VondelPark
Amsterdam'ın en popüler ve geniş parkında çimlere uzanıp günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Ayrıca içirisindeki küçük göletleri seyrederken kuş sesleriylede huzur bulacaksınız.
7
Noordermarkt
Retro objelere ilginiz varsa yakınlarda kurulan antika pazarını mutlaka ama mutlaka ziyaret etmelisiniz. Amsterdam'ın meşhur sokak pazarlarının en iyilerinden biridir. 
8
Red Light District (Kırmızı Fener Mahallesi)
İçerisinde onlarca randevu evi, shop, tiyatro ve ilginç müzeler barındıran, birbirini kesen dar sokaklardan oluşan bu bölge en çok turist çeken yerlerden biridir.
9
Anne Frank'ın EviII. Dünya Savaşı'nda Anne Frank ve ailesinin iki yıl boyunca Nazilerden saklandığı evin müzeye dönüştürülmüş halidir. 
10