Amsterdam'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

06 Ocak 2016

Rijksmuseum / Amsterdam
Mükemmel dizaynı ile görenleri kendine hayran bırakan, sanata düşkün insanların özellikle gidip fotoğrafların görülmesi gereken önemli yerlerdendir. Müzenin önünde bulunan I Amsterdam yazının önünde fotoğraf çektirmeden şehirden ayrılmayan yoktur.
1
Anne Frank Evi / Amsterdam
Amsterdam'da mutlaka görülmesi gereken müzelerdendir. Anne Frank House kitabını okuyanların veya filmini izleyenlerin daha çok dikkatinni çekecek, kanal kıyısında bulunan önemli yerlerdendir.
2
Van Gogh Müzesi / Amsterdam
Çok iyi hazırlanmış müzelerdendir. Müzenin içerisinde kafelerin kahveleri çok lezzetlidir. Sanat severlerin yakından görmek isteyecekleri, sanat tarihi meraklılarının dikkatini çeken unutulmaz bir yer...
3
Vondelpark / Amsterdam
Şehrin ortasında nefes alınacak harika bir parktır. Dinlenebilir, bisiklete binebilir, kafelerde oturabilir, hayvanlarınızı gezdirebilirsiniz. Görülmeye değer güzelllikte bir parktır.
4
Jordaan / Amsterdam
Şehirdeki harika atmosferlerden biridir. Kanalların çevresinde yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir, çevresindeki restoran ve cafelerde yemek yiyebilir, kahve içebilirsiniz. Kanalda bulunan gezi botları ile gezebilirsiniz. Mutlaka görülmeli...
5
Prinsengracht / Amsterdam
Şehirdeki harika kanallardandır. Kanalın çevresindeki tarihi evlerin tablo gibi görüntüsüne inanamayacaksınız. Kafelerine ve kiliselerine hayran kalacaksınız.
6
Merkez Kütüphanesi / Amsterdam
Şüphesiz ki gördüğünüz en güzel kütüphanelerden biri olacaktır. Kütüphanenin en üst katındaki restoranda, pizzadan balığa kadar tüm yiyecekleri bulabilir, kafanızı dinleyebilirsiniz.
7
Museum Our Lord in the Attic / Amsterdam
Dışarıdan bakıldığı zaman normal ev gibi görünen kilisenin içini mutlaka gezmelisiniz. Eski dönemlerde kiliselerin ve ibadetlerin yasaklandığı zamanlarda gizli yapılan yerlerdendir ve oldukça ilgi çekicidir. Mutlaka uğramalısınız.
8
Museumplein / Amsterdam
Amsterdam'a gidip de fotoğraf çektirmeden dönülmeyen meydandır. Çevresindeki kanallar ve köprü manzaraları, müzeleri ve hediyelik eşya satan yerleri ile insanların yoğun olduğu bölgelerdendir. Mutlaka görülmeli...
9
Heineken Experience / Amsterdam
Biranın yapılışını ilk aşamadan sona kadar deneyimleyebileceğiniz, ücretsiz bira içebileceğiniz, oyunlar oynayabileceğiniz harika bir yerdir. Tarladan bardağa gelene kadar macerasını izlemek size keyif verebilir.
10
Direniş Müzesi / Amsterdam
Savaş ve savaşa ilgisi olanların mutlaka uğraması gereken müzelerdendir. Amsterdam'a gelip de mutlaka görülmesi gereken, yaşanması gereken bir deneyimdir.
11
Herengracht / Amsterdam
Şehri çevreleyen en önemli kanallarındandır. Çevresindeki evler, fotoğraf çekmek için harika bir görüntü sağlamaktadır. Akşam yürüyüşleri için idealdir.
12
Het Rembrandthuis Müzesi / Amsterdam
Her katında farklı eserlerin bulunduğu, ilgisi olanların mutlaka gelmesi gereken yerlerdendir. İç dekorasyonu ile dikkat çekmektedir.
13
Dutch National Opera & Ballet / Amsterdam
Büyüleyici atmosferi ile dünyanın en iyi operalarındandır. Üst düzey performansları ile kesinlikle görülmesi gereken yerlerden...
14
Emperor's Canal (Keizersgracht) / Amsterdam
Kanalda tekne ile yapılacak gezi ile unutulmaz dakikalar yaşayabilirsiniz. Şehrin her yerine gidebileceğiniz teknelerle mutlaka keyif alacaksınız. Fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.
15
Artis Zoo / Amsterdam
Dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden biridir. Zürafadan aslana, şempazeden gorile kadar tüm hayvanları görebileceğiniz, çocuklu aileler için harika bir seçim olacaktır. 
16
Body Wolds : The Happiness Project / Amsterdam
İnsan bedenlerinin özel tekniklerle doldurulmasıyla oluşan heykellerin bulunduğu bir müzedir. Heykellerin canlı olduğuna inanmak çok güçtür. Tüm ihtişamı ile insan bedenlerinin sergilendiği müzedir. Kesinlikle görmelisiniz.
17
Centraal Station / Amsterdam
En güzel şehir merkezlerinden biridir. Hem ulaşım hem de alışveriş açısından çok rahat edebileceğiniz yerlerdendir. Mutlaka görmeli, restoranlarında oturmalı... Arka sokaklarında bulunan organik eşyaları alabilirsiniz.
18
Begijnhof / Amsterdam
Şehrin göbeğinde sessiz, sakin ve yemyeşil bir alandır. 14. Yüzyıldan kalma avlu ve evlerin bulunduğu harika bir atmosferdir. Mutlaka görmeli ve fotoğraf çekmelisiniz.
19
Het Scheepvaartmuseum Ulusal Denizcilik Müzesi / Amsterdam
Denizcilik tarihini merak edenlerin mutlaka gelip gezmesi gereken yerlerdendir. Sergilerin bulunduğu bu müzedeki gemileri görüp, mahzenlerinde gezebilirsiniz. Deniz ve gemi temalı fotoğraf sergisini kesin görmelisiniz.
20