Aldatmanın 10 Türü

03 Ağustos 2015

BAĞLANMAMAK
Bu tür ilişki tipi, pamuk ipliğine bağlıdır ve vermek istediği mesaj da "Daha iyi bir alternatif çıkana kadar seninleyim"  dir. İlişkide bir taraf, her şeyi bağlılıkla yaşar, diğer taraf ise fırsat kollar. Sürekli fırsat kollayan insanların arasında tam anlamıyla bağlılık oluşmayacağı için, eşlerine de önem vermezler.
1
YALAN SÖYLEMEK VE SIR SAKLAMAK
Yalan söylemek tamamen bir aldatmadır. Eşlerin birbirlerinden gizledikleri sırlar, söylenmesi gereken şeylerin söylenmemesi de aldatmanın baş konularıdır. Eşlerin birbirlerinin arkasından iş çevirmeri de aldatma sayılmaktadır.
2
KIYASLAMA YAPMAK
İlişkiler biraz ilerledikten sonra karşılaşılan bir durum ise kıyaslamadır. Onun eşi şöyle, sen niye değilsin tarzındaki konuşmalar, insanda derin yaralar açar ve saygı, sevgi, güven bağı yara alır.
3
KANKA FLÖRTÜ
Genellikle iş arkadaşlıkları arasında karşılaşılan bir durumdur. Aralarında duygusal veya cinsel bir bağ olmaz ama "kanka flörtü"  adı verilen durum gerçekleşir. Kanka adı altında takılırlar ama bir tarafın mutlaka duygusal bir kayması görülür. Bu durum eşlerden mutlaka saklanır.
4
SÖZÜ TUTMAMAK
İllişkilere başlarken, eşler birbirlerine çok güvediklerinin farkına varırlar ve birbirlerine bir takım sözler verirler. Bu sözler tutulmazsa eğer, güven konusunda sıkıntı çıkar.
5
İFŞA ETMEK
Eşler, aralarında geçen özel konuları, başkalarıyla paylaştıkları anda güveni sarsarlar. İfşa edilen konu büyük yada küçük farketmez ve güven konusunun eskiye dönmesi biraz güç olur.
6
BENCİLLİK
İişkide bir taraf sürekli vermeden almak istiyorsa, kendini karşı taradın üzerinde görüyorsa, benmerkezci ise tehlike vardır. Tek kişinin çabası yetmez ilişkide ve hayal kırıklıkarı yaşanır.
7
ADALETSİZLİK
İlişkide güven ne kadar önemliyse adalet konusu da bir o kadar önemlidir.Sadece kedini düşünerek yapılan harcamalar veya başka konularda karşı tarafı yok sayarsanız, ilişkinizi yıpratabilirsiniz.
8
SAYGISIZLIK
Karşılıklı saygı en önemli faktördür. İlişkide saygısızlık başlamışsa, geri dönüşü olmayan yola gidilebilir. Küçük görme, azarlama, alay etme, başkasının yanında küçük düşürme gibi hareketler, gurur inciticidir.
9
SOĞUKLUK
Eşine soğuk davranmaya başlayan ve eşiyle ilgilenmeyen insan, umursamaz insandır. Özellikle cinsel hayatından belli olmaktadır ve sırtını dönüp yatmak, ilişkide kullanılan bir silahtır.
10