Albüm Kapaklarının Çekildiği Yerler

24 Ağustos 2020

Beach Boys, Surfin'Safari / 1962
Grubunun üyeleri, plajdan safariye giderken çekilmiş bir fotoğraf, albüm kapakları olarak tercih edilmiştir. Malibu'da Paradise Cove'de çekilmiştir.
1
Beastie Boys, "Poul's Boutique /1989
Fotoğrafın çekildiği dönemde spor mağazası olan bu dükkan, şimdilerde sandviçcidir. Anıları yaşatmak için, dükkanın duvarında albüm kapağının resmi bulunan bu yer, Corner of Ludlow St and Rivington St / New York adresindedir.
2
Black Sabbath, "Black Sabbath" /1970
Mapledurham Watermill, Oxfordshire'de bulunan derme çatma bir binadır. Ürkütücü görünür fakat bir miras alanıdır.
3
Bob Dylan, The Freewheelin "Bob Dylan" / 1963
Dylan ve o dönemlerdeki sevgilisi Suze Rotolo, bu sokakta bir apartman dairesinde yaşadıklarından dolayı, albüm kapak fotoğrafı olarak, bu sokakta çekilmiş bir fotoğrafı tercih etmiştir. Bu sokağa, Jones Street / West 4t Street,NYC adresine giderek ulaşabilirsiniz.
4
David Bowie, "The Rise And Fall Of Ziggy Stardust" / 1972
Londra, 23 Heddon Caddesi'nde "K. West" tabelasının altında çekilen fotoğraf, basit görünse de, bu denli beğenilmenin sırrı hala bulunamadı.
5
DJ Shadow, "Entroducing"... / 1996
Pick'n'mix tarzı albümünü yansıtan ve iki kişinin aldığı plakları karıştırdıkları albüm kapağı vinil plak dükkanı Records'da çekilmiştir. Bu dükkan, Sacramento, 1618 Broadway'de bulunmaktadır.
6
Elliott Smith , 'Figure 8' / 2000
Smith'in önünde poz verdiği bu dükkan, bir tamirci dükkanının yanındaki duvardır ve sürekli şarkı sözleri ve duvar yazılarıyla kaplanıyor ve tekrardan eski haline geliyor. Bu duvar şehrin temsilcilerindendir ve Solutions Audio Visual Repair, 4334 W. Sunset Boulevard, Los Angeles'ta bulunmaktadır.
7
Eminem, 'Marshall Mathers' / 2000
Eminem'in çoocukluk evi olan bu evi, Detroit'te19446 Dresden Caddesi'nde bulmanız gerekiyordu fakat 2013 yıında satıldı ve ev yandı. Bu yüzden ev artık sadece fotoğraflarda kaldı.
8
Jurassic 5, 'Quality Control' / 2000
Çok bir özelliği olmayan fakat grubun Los Angeleslı olmasından kaynaklanan bu ağaç gövdesi, San Vincente Blvd and La Brea Ave adresinde bulunmaktadır.
9
Kendrick Lamar, ' To Pimp A Butterfly' /2015
Lamar, 3 albüm kapağı Beyaz Saray'da ölümsüzleştirmiştir.
10
Kiss, 'Dressed to Kill' / 1975
Grup, resmi kıyafetlerle sıradan bir sokağın başında poz vermişlerdir. Bu yer, New York'ta 23rd St & Eighth Avenue'de bulunmaktadır.
11