Akciğer Temizliği İçin Bitkisel Yöntemler

27 Temmuz 2020

Sigara içenlerin akciğerinde biriken katran gibi birçok zehir zamanla akciğeri kullanılamaz hale getirir. Akciğerin işlevini yitirmesinde sadece sigara değil tozlu ve zehirli gaz atıklarının içinde uzun süre çalışmakta akciğerin işlevini yitirmesine sebep olabilir. Ancak ne yazık ki akciğeri bu zehirlerden temizleyecek hiçbir ilaç yoktur. Ama akciğer, sigara ve zehirli havalardan uzaklaştıktan 6 ile 12 ay içerisinde kendini temizleme özelliğine sahiptir. 
1
Akciğerlerin temizlenmesine yardımcı olacak doğanın size sunduğu bazı bitkiler var. Ancak bazı ciddi hastalıklarınız var ise doktorunuza başvurarak kullanın. Çünkü bu bitkiler yüksek oranda antioksidan içerir.  İşte akciğerlerinizi tertemiz yapacak olan o bitkiler;
2
Ebegümeci
Akciğer kanserinin en büyük önleyicilerinin başında gelen ebegümeci, akciğerin bir zırhı gibidir. Dışarıdan gelebilecek tüm zararlı maddelere karşı akciğeri tamamen korur. Ebegümecini sıcak suda kaynatıp içmeniz önerilir. 
3
Ekinezya
Akciğerlerin sağlığı için en çok tavsiye edilen bitkilerden tekide ekinazyadır. Akciğerdeki özellikle enfeksiyon gibi hastalıkları birebir iyi geliyor.
4
Keçiboynuzu
Sigara kullanıyor veya zehirli havanın olduğu yerde çalışıyorsanız bu alışkanlık ve ortamların akciğerlerdeki zararlarına karşı en önemli silah keçiboynuzudur. Bunun için keçiboynuzunu özellikle suda kaynatıp içerseniz akciğerlerinizi çok rahat temizlemiş olursunuz.
5
Sarımsak
Sarımsağın içeriğinde bulunan antioksidan ve alisin kimyasalı sayesinde akciğerlerdeki toksinleri ve katranları temizler. Ayrıca alisin kimyasalı güçlü yapısıyla akciğerlerdeki mukusu temizleyerek solunum yollarını açar.
6
Okaliptus
İçeriğindeki uçucu kimyasal yağ sayesinde akciğerlerin sağlığını korur. Özellikle akciğerdeki bronşit ve solunum  ve enfeksiyon hastalıklarının tedavisinde kullanılır. 
7
Zencefil
Çay olarak veya yiyerek vücudunuzdan toksinleri çok rahat bir şekilde atabilirsiniz.  Zencefil, içeriğindeki antioksidan sayesinde akciğerdeki mukuslara karşı da çok güçlü bir sökücü özelliğe sahiptir. 
8