Afyon'da Gezilmesi Gereken Yerler

19 Nisan 2016

Park Afyon AVM
Aranılan çok sayıda markanın bulunduğu, çocuklarınız ile rahat bir şekilde zaman geçirebileceğiniz alışveriş merkezlerindendir.
1
Karahisar Kalesi
Şehrin manzarasını yakından görmek isteyenlerin uğrak mekanlarındandır. Şehrin simgesi olan Karahisar Kalesi'ne çıkarken zorlanabilirsiniz ama görmeden de dönmeyin deriz.
2
Afium Outlet ve Eğlence Merkezi
Alışveriş ve gıda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alışveriş merkezidir. Aradıklarınızı bulabilir, güzel sinema salonlarında vakit geçirebilirsiniz.
3
Afyon Mevlevihanesi
Özenle hazırlanmış ufak bir müzedir. Afyon'a gidip de görmeden dönmemeniz gereken yerlerdendir. Kendinizi çok farklı duygular içerisinde hissedeceksiniz.
4
Afyonkarahisar Müzesi
Şehrin merkezinde bulunan, önemli koleksiyonların bulunduğu müzelerdendir. Bizans ve Roma Dönemlerine ait eserlerin olduğu müzeyi ziyaret etmeden ayrılmayın.
5
Ulu Camii
Farklı mimariye sahip olan, kusursuz ahşap camidir. Kaleye çıkmadan önce mutlaka ziyret edilmelidir. Kale manzarasından görüntüsü de ayrı bir güzel...
6
Imaret Camii
Gedik Ahmet Paşa tarafından 1472 tarihinde yaptırılmıştır. Huzur verici ve büyük camide ibadet yapmadan şehirden ayrılmayın.
7
Korel Thermal Resort Clinic & Spa
Afyon ile özdeşleşenlerden biri de şüphesiz kaplıcalardır. Tertemiz bir kaplıca oteli olan Korel Thermal Otel, personel memnuniyeti odaklıdır. Çocuklar için özel alanları da mevcut olan otelde unutulmaz zaman geçirebilirsiniz.
8
Başaranlar Termal Otel & Spa
Şehirden uzak olmasından dolayı sakin bir atmosfere sahip olan oteldir. Doğayla iç içe olmasının verdiği keyif, gerçek termal suyu ve çalışanları ile adeta kusursuz yerlerdendir.
9
Cinemovie Sinemaları
Afium alışveriş merkezinde yer alan, büyük salonlara sahip olan sinemadır. Vizyonda olan filmlerin hepsini izlemeniz mümkündür.
10