Adet Sancılarına Bitkisel Çözüm

09 Temmuz 2015

Her ayın birkaç günü karın, bel ve yumurtalıklarda meydana gelen ağrılar, kadınları kötü şekilde etkiler. Özellikle bazı kadınlar bu özel günleri çok sancılı yaşar. Bu sancı kadınları iş göremez hale getirdiği gibi yatağa bile mahkum edebiliyor. Bunun için birçok ağrı kesici ilaç olsa da çoğu kez ağrılara etki etmiyor. Ama size bahsedeceğimiz bitkisel yöntemlerle eski sancılı adet günlerinizden kurtulabilirsiniz.
1
Civanperçemi Çayı
Sürekli ağrılı bir adet dönemi mi geçiyorsunuz? Onun için bitkisel bir çözümünüz var. Bunun için adet olmadan üç gün önce içmeye civanperçemi çayını içmeye başlayın. İsterseniz içine bal da ilave edebilirsiniz. Böylece adet döneminizde ağrıları daha kolay keser ve daha kolay hareket etmenizi sağlar. İşte civanperçemi çayı tarifi:
2
Malzemeler:
5 gr civanperçemi çayı
Yarım litre sıcak su
Hazırlama:
Yarım litre kaynayan suya 5 gram civanperçemi çayını atıp 3 dakika demleyin. Günlük demleyeceğiniz bu çayı sabah akşam tok karna için. 
3
Safran Çayı
Birçok sektörün vazgeçilmez hammaddesi safrandır. Özellikle son yıllarda sağlık alanındaki yararları keşfedildi. Bu mucizevi bitki kadınların adet dönemlerinde onlara en çok kolaylık sağlayan bitkilerin başında geliyor. Adet söktürücü gücüyle ağrısız bir adet dönemi geçirmenizi sağlar. İşte o mucizevi bitkinin çay tarifi:
4
Malzemeler:
Bir tutam tel safran
Bir buçuk su bağırdağı sıcak su
Hazırlama:
Önce bir tutam tel safranı kaynayan suyun içine atıp kaynatın. Kaynadıktan sonra afiyetle için.
5
Zencefil Çayı
Kış hastalıklarının vazgeçilmez şifası olan zencefilin gizli bir şifası daha ortaya çıktı. Ağrı kesici bir görev üstlenen zencefil çayı, çok iyi bir adet söktürücü özelliği bulunuyor. Adet olmadan önce bu muhteşem karışımı şu şekilde yapabilirsiniz:
6
Malzemeler:
20 gr zencefil
Yarım litre su
Hazırlama:
Öncelikle 20 gr zencefili iyice temizleyin. Ardından zencefilleri ince olacak şekilde doğrayıp kaynayan suda 10 dakika demleyin. İsterseniz bal ve limon da ilave edebilirsiniz.
7
Böğürtlen Çayı
C vitamini deposu olan böğürtlen vücudunuza direnç ve enerji kazandırarak kolay bir adet dönemi geçirmenizi sağlayacak. Ayrıca böğürtlen adet sendromuna da iyi geliyor. İşte böğürtlen çayının tarifi:
8
Malzemeler:
1 litre su
Böğürtlen
Hazırlama:
Kaşıkla posa haline getirilen böğürtlen kendi suyuyla beraber pasosu da sıcak suya atın. Yaklaşık 9-10 dakika kaynadıktan sonra pasosunu süzüp için. 
9
Maydanoz Sapı Suyu
Cinsel sağlığa olan büyük katkısıyla bilinen maydanozun bir başka özelliği de keşfedildi. O ay adetiniz gecikti de endişeli misiniz? Bu konuda sizin en büyük dostunuz maydanoz olacak. Bunun için adet döneminden bir hafta önce kullanmaya başlayacağınız bu sırrın tarifi: 
10
Malzemeler:
5 adet maydanoz
Bir bağırdak su
Hazırlama:
Önce maydanozların tamamını güzelce yıkayıp yapraklarını ayırın. Sonra bunları bir bardak suyun içine atıp kaynatın. Ancak rengi sararmaya başladığında altını kısın. Böylece maydanoz rengini kendiliğinden verecek. Son olarak da rengi biraz daha koyu sarı olduğunda altını kapatın ve için. İsterseniz limon ilave edebilirsiniz.
11