Adana'da Gezilmesi Gereken Yerler

19 Nisan 2016

Adana Merkez Camii
Seyhan Nehri'nin kenarındaki tarihi camidir. 32 metre kubbesi ve 6 tane minaresi ile Adana'nın sembollerinden biridir.
1
Taş Köprü
Seyhan nehrinin üzerinde bulunan, şehrin simgelerinden biridir. Trafiğe kapalı olan tarihi köprü, çok iyi korunmaktadır. Köprüde dolaşmadan, fotoğraf çekmeden Adana'dan ayrılmayın.
2
Adana Merkez Park
Şehrin göbeğinde bulunan çok güzel bi parktır. İçerisindeki portakal ve turunç ağaçları da şehre ayrı bir hava katmaktadır.
3
Seyhan Barajı
Muhteşem baraj manzarasını görmeden şehirden ayrılmayın. Barajdan çok denizi andıran yere hazırlıklı gelmelisiniz. Çevresindeki restoranlarda yemek yiyebilir, piknik alanlarında eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.
4
Varda (Alman) Köprüsü
Tren yolu olarak kullanılan köprü, 1912 senesinde yapılmıştır. Harika manzaraya sahip olan köprüde manzara izleyebilir, piknik yapabilirsiniz.
5
Adana Optimum Outlet  ve Eğlence Merkezi
Adana'nın kavurucu sıcaklarından kaçmak isteyenlerin, en uğrak yerlerindendir. Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz kusursuz alışveriş merkezlerindendir.
6
Anavarza Ören Yeri
Büyük uygarlıkların yaşamış olduğu, tarihi çok eskiye dayanan yerlerdendir. Tarihi dokusunun içerisinde kaybolacaksınız.
7
Yumurtalık Plajı
Sıcak kanlı insanların bol olduğu şehirde, kusursuz bir plajdır. Ilık ve berrak suyunun tadını çıkarmayan şehirden ayrılmayın.
8
Kozan Kalesi
Dik tepede bulunan, kalkerlerden meydana gelen yerlerdendir. Kozan şehrinin merkezinden kıvrıla kıvrıla çıkan yolda bulunmaktadır. Tepesindeki kusursuz teras manzarasını izleyebilir, çay ocağında çayınızı yudumlayabilirsiniz.
9
Ulu Cami ve Külliyesi
Taş Köprü yakınlarında bulunan, farklı dinlerin özelliğini taşıyan yerlerdendir. Mutlaka görmeli ve tarihi kokusunu hissetmelisiniz.
10
Atatürk Parkı
Kusursuz yeşil alanları ve mükemmel atmosferi ile kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir.
11
Yılankale
Adana'da restorasyon geçirmiş çok güzel ve tarihi kalelerdendir. Çıkması zor olan dik bir yokuştan sonra ulaşılan kalenin manzarası görülmeye değer...
12