Acısız Ağda Yapmak Aslında Çok Kolay

23 Temmuz 2015

Acısız ağda yapmanın başlıca kuralı temiz bacaklardır. Kirli, yağlı ve ıslak bölgeye ağda yapmak olumsuz sonuç almanızı sağlayacaktır. Kirlerden arındırılmış ve kuru bir cilde ağda yapmak tek seferde iyi bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır. 
1
Ağdanın erimiş ve ılık olması oldukça önemlidir. Tam erimemiş yarı katı ağdalar hem sürerken zorluk çıkartır hem de ağdanızın çabuk bitmesine neden olur.
Erittiğiniz ağdanın çok sıcak olması cildinizin tahriş olmasına ve lekelenmelerine neden olabilir. Bu nedenle erittiğiniz ağdanın ılık olmasına dikkat edin. 
2
Ağdanın sıcaklığı kadar ortamın ısı derecesi de dikkate alınmalıdır. Soğuk ortamda yapılan ağda işlemlerinde ağdanız çabuk donarken, sıcak ortamda yapılan ağda işleminde cildiniz terler ve tüylerin alınmasını engeller.
3
Ağda bantının üzerine eliniz ile bastırmayı ihmal etmeyin. Bezde hava kabarcıklarının oluşması o bölgelerdeki tüylerin alınımını engellerken aynı zamanda o bölgelerdeki tüylerin alınmamasına neden olur.
4
Ağdayı tüylerinizin çıkış yönü doğrultusunda sürün.
5
Ağda bandını tek seferde ve tüylerin çıkış yönünde çekin. Yavaş yavaş çekmeniz tüylerin alınmasını engellerken aynı zamanda cildinizin kızarıp morarmasına neden olur.
6
Ağda bezi seçimine dikkat edin. İnce penye kumaşlar çekerken esnediğinden dolayı bezi tek seferde çekmenizi engeller. Marketlerde ve kozmetik mağazalarında satılan ağda bezini kullanmanız kısa sürede iyi sonuçlar almanızı sağlar. Ayrıca ağda bezini kısa parçalar halinde kesmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. 
7
Koltuk altı bölgenize ağda işlemi uygularken küçük parça bezlerle bir kaç bölüm halinde çekmeniz hassas olan koltuk altınızın kızarıp morarmasını engeller. Koltuk altı bölgenize ağda işlemi uygularken aynadan yararlanabilir veya birinden yardım isteyebilirsiniz.
8
Ağda yaparken bıçak gibi kesici alet kullanımı yerine ağda çubukları kullanmanız tehlikesiz ve pratik olacaktır. Metal ürünler sıcaklığı daha çok hissetmenize neden olacaktır. Çeşitli boy ve ebatlarda olan ağda çubuklarını kozmetik mağazalarından veya marketlerdeki ağda reyonlarından temin edebilirsiniz.
9
Genital bölgenize ağda uygularken dikkatli ve özenli davranmalısınız. Öncelikle ağdanın sıcaklığını kontrol edin ve kesinlikle ağdayı ılıkken kullanın. Ağdanın sıcak olması cildinizin tahriş olmasına ve genital bölgenizin kararmasına neden olur. 
10
Genital bölgenize ağda uygulamadan önce temizliği ihmal etmeyin. Genital bölgenizin hijyenini sağladıktan sonra pudra uygulamanız cildinizin yumuşamasını ve tüylerin beze daha iyi yapışmasını sağlar. Aynı zamanda acınızı azaltır. 
11
Genital bölgenize sir ağda uyguladıysanız  1-2 saat kesinlikle su değdirmeyin. Ağda sonrasında genital bölgenizi bebek yağı ile temizleyin. 
12
Ilık ağda kullanımından sonra ılık su ile temizleyin ve nemlendirici uygulayın. 
13