Ablanın En Büyük Hediye Olduğunun Kanıtları

04 Nisan 2016

Ablanız, çocuklğunuzdan itibaren çok sayıda farklı rol üstlenerek, sürekli hayatınızda olmuştur. Annelik, arkadaşlık ve akıl hocalığı yapmıştır.
1
Ablanız, sizin en önemli stil danışmanınızdır. Yapacağınız makyajdan, saç kesimine, kıyafetinizden, tarzınıza kadar hemen hemen her konuda sizi etkilemeyi başarmış, hayatınızda olan en önemli hediyelerdendir.
2
Hayatınızdaki en önemli yaşam koçunuz, ablanızdır. Önemli ya da önemsiz herhangi bir karar almadan önce, ablanızın yanına koşarsınız. Fikirleri ve deneyimleri sizin için çok önemlidir. Asla ve asla sizin kötülüğünüzü istemez ve adeta küçük bir anne rolünü üstlenir.
3
Ablanız, her şeyi ilk olarak yaşadı ve deneyim kazanarak sizi korumaya çalıştı. Eve geç kalan, karnesi kötü olan, yalan söylerken yakalanan o olduğu için sizi annenize ve babanıza karşı biraz olsun hazırladı. 
4
Ablanız, sizi hep idare etmiştir. Yokluğunuzu hissettirmemek için elinden geleni yapan, hatalarınızın üzerini kapatan, arkanızı toplayan koruyucu bir melektir.
5
Kurduğunuz hayallere eşlik etti ve beraber unutulmaz hayaller kuruldu. Tepkileri sürekli değişti. Bazen güldü, bazen dalga geçti, bazen de sarılıp duygusal dakikalar geçirdiniz. Ne olursa olsun, sizi dinleyen değerliniz olmuştur.
6
Ablanız, her zaman sizin ortağınız ve sırdaşınız olmuştur. Kavga ettikten sonra sizi tehdit etse de sırlarınızı her daim sakladı ve tüm sıkıntılarınıza ilk koşan kişi oldu.
7
Ablanız, yanınızda olduğunuz zaman hiç yalnız hissetmediniz. Yaz tatillerinde, dedenizin evinde kaldığınız zamanlarda, arkadaş bulmaya çalışmadınız. Ne kadar kavga ederseniz edin, hiç yalnız hissetmediniz.
8
Ablanız varsa, her zaman bir özel öğretmeniniz var demektir. Okuma yazmadan başlayıp, eğitim hayatınız bitene kadar size hep yardımcı oldu ve öğretmenlik yaptı.
9
Korktuğunuz zamanlarda her zaman elinizi tuttu ve yanınızda oldu. Fırtına ve gök gürültüsünden korktuğunuzda, yatağını sizinle paylaştı ve her şeyden sizi koruyarak, hayatınızdaki en büyük hediye olduğunu hissettirdi.
10