95'lik Delikanlı Yogi Kazım

10 Ağustos 2015

Çakı gibi 95'lik delikanlı Yogi Kazım " En güzel yaş ise 65'te başlar, insan ömrü de ortalama 120-130 yıldır" 
1
Kökleri Hindistan'a dayananan Müslüman Türk bir ailenin ferdidir. Hindistan'dan Özbekistan'a, ordan da Adana'ya gelip yerleşmişler. Kur'an-ı Kerim'i 4 yaşında ezbere okumaya başlamıştır.
2
Dedesi Molla Ali, 10 yaşına bastığı zaman Himalayalar'ın eteklerinde "Aşram"a yerleştirdi. Ruh ve beden denetleme dersleri almıştır ve bilinçaltı kontrolünü öğrenmiştir.
3
Eğitim sonrasında ayak bileklerini, diz mafsalıni alçasını, kollar ve bacaklarnı vücuduna dolayıp, cam fanusun içinde 48 saat durabiliyordu.
4
Yogi Kazım, 41 yaşında trafik kazası geçirdi ve beli kırıldı, felç oldu. Doktorlar bir daha yürüyemeceğini söylemesine rağmen umudunu kesmeyen Yogi Kazım :
5
"Dokuzuncu kademede yogiydim. Kan dolaşımını yavaşlatabilen, kalbinin atışlarını sıfır noktasına yaklaştırabilen, mafsallarını takıp çıkarabilen, iç uzuvlara hakim olan ve yer değiştirtebilen biriydim. Bedenim üzerinde 63 türlü deney gerçekleştirdim. İçlerinden bir tanesiyle felcimi yendim"
6
Yanlış teşhis sonucunda, sağ ve sol böbreküstü bezi, dalağı, bir böbreği ve safrakesesi alındı. İşin sırrını da şu şekilde açıklıyor : " Başkalarıyla aramızda bir fark yok, benim sadece bilinçaltı eğitimim çok iyi. Benn, dünyanın en huzurlu, en zengin, en bahtiyar insanıyım çünkü Allah bana her türlü nimetleri lütfetti. Bunu maddeyle karıştırmıyorum, manevi olarak söylüyorum."
7
Bedeninin nasıl eğitilmesi gerektiğini şu şekilde anlatıyor : "Nasıl biz doğanın nimetleriyle besleniyorsak, bizim bedenimizden beslenen canavarlar da var. Mesela selüloit ve yağlar. Bunlar kas ve sinir sistemlerimizi yok ediyor. Kas ve sinir sistemlerinizi yok etmemesi içini sizin sağlıklı kalarak onları yemeniz lazım."
8
"İşte bunun için sabra ve nefsinize hakim olmalısınız. 'Ben sigara içmeden duramam' diyorsan, nasıl nefsine hakim olduğunu iddia edebilirsin? 'Ben içki içmeden duramam, yemek yemeden, yağ yemeden, nişasta yemeden, tatlı yemeden duramam' diyorsan nasıl nefis eğitimi yapacaksın?"
9
Yogi Kazım, geçmişini anlatmaktan hoşlanmamaktadır. Gazeteci Fügen Yıldırım'ın kaleme aldığı "Yaşlanmadan Yaşamak" isimli kitap tam 7 yılda tamamlanmıştır Gazeteci Yıldırım, dizlerini bile bükemezken, bir yıl sonra kayak yapacak halde ve Yogi Kazım'ın yetiştirdiği 50 YOKA hocasından sadece biri. 
10