27 Yaş Laneti!

14 Temmuz 2015

BRİAN JONES: Rolling Stones grubunu kurucu üyelerinden. 27 yaşında yüzme havuzundan boğularak hayatını kaybetti.
1
JANİS JOPLİN: Ünlü solist ve şarkıcıdır. 1970 yılında henüz 27 yaşındayken yüksek doz uyuşturucudan ölmüştür. Janis Joplin hala gelmiş geçmiş en iyi kadın blues şarkıcılarından biri olarak kabul edilmektedir.
2
AMY WİNEHOUSE: Dünyanın en ünlü blues, soul ve caz müziği sanatçıları arasındayken, 27 yaşında yüksek doz uyuşturucudan dolayı 2011 yılında hayatını kaybetmiştir.
3
KRİSTEN PFAFF: Hole grubunda basçılık yaptığı sırada ünlenmiş sanatçı, yakın arkadaşı Kurt Cobain'in ölümünün ardından 1994 yılında uyuşturucu sebebiyle ölü bulundu.
4
JİMİ HENDRİX: Efsanevi gitarist, söz yazarı ve solisttir. 1970 yılında bir Otel'in zemin katında yüksek doz uyuşturucu ve hap içerek hayatını kaybetmiştir. Hendrix, 2003 yılında Rolling Stone dergisi tarafından tüm zamanların en büyük gitaristi seçilmiştir.
5
MİA ZAPATA: The Gits grubunun solisti olan Zapata'nın ölümü büyük etki yaratmıştı. 1993 yılında tecavüz edildikten sonra boğularak öldürülen ünlü isim için çeşitli kampanyalar düzenlenmiştir. 
6
JİM MORRİSON - Efsanevi grup The Doors solisti olan Jim Morrison, 27 yaşında kalp krizin nedeniyle hayatını kaybetti. Fakat ölümünün ardından birçok farklı teori ortaya atılmıştır. Bir yandan Morrison'ın ölmediği, ölü taklidi yaptığı iddiası ortaya atılmışken, diğer yandan da Morrison'ın büyük aşkı Pamela Courson'ın kendisini aldattığı için dayanamayıp intihar ettiği şüphesi ortaya atılmaktadır.
7
KURT COBAİN: Nirvana grubunun söz yazarı ve solisti olan Cobain'de 27 yaşında hayatını kaybeden ünlüler arasındadır. 1994 yılında Seattle'daki evinde tüfekle kendini vurarak intihar etmiştir.
8
ROBERT JOHNSON: Karısını kaybettikten sonra kendini müziğe adamış bir gitaristtir. 1938 yılında çalıştığı barın sahibi tarafından zehirlenerek öldürülmüştür.
9
ALAN WİLSON: Canned Heatgrubunun solisti ve aynı zamanda söz yazarı. 27 yaşında intihar ederek hayatını kaybetmiştir.
10