2017 Yaz Trendleri

18 Nisan 2017

Canlı ve Parlak Renkler
2017 ilkbaharına geldiğimizde artık pastel renkleri geride bırakıyoruz. Sarı, kırmızı, yeşil ve mavi gibi canlı ve parlak renkleri bu yaz sık sık göreceksiniz, bizden söylemesi... 
1
Cut-Out
Geçtiğimiz sezonlarda karşımıza sıkça çıkan cut-out trend bu yaz da karşımızda. Özel tasarımlarda görülen cut-out detaylar, dekolteyi fazla abartmadan elbiselerde farklı tasarımlar yaratmaya yardımcı oluyor.
2
Transparan Fantazi 
2017 baharın en büyük değişikliklerinden biri şüphesiz transparan parçalar oldu. Coach etek ve elbise tasarımlarında transparan kumaş tercih ederken, Delpozo transparan kumaşlarla çiçek desenlerini birleştirmeyi tercih ediyor. Michelle Aznavorian ve Oscar De La Renta da ince ve şık tasarımlarında transparan kumaşlara yer veren isimlerden...
3
Pullar ve Parıltılar
2017 ilkbahar-yaz kreaksiyonlarının sergilendiği New York Moda Haftası’ndaki defilelerin %80’ini pullu payetli tasarımlar oluşturmaktaydı. Birçok tasarımcının kendi markalarında pul ve parıltılar boy gösterdi.
4
Romantik Çiçekler
Bu yıl da çiçek desenleri baharın habercisiydi. Yaz trendlerinin başında gelen çiçek desenleri, doğadaki görüntüleriyle gerçeği yansıtmakta oldukça başarılıydı.
5
Fırfırlar
Flörtöz fırfırlar moda sahnesine sağlam bir geri dönüş yapıyor. Rodarte fırfırlarla çarpıcı gece stilleri yaratırken, Michael Kors fırfırları çanta tasarımlara da ekledi. 2017’de fırfırlar her yerde! Kollar, omuzlar, ceketler hatta ayakkabılarda dahi fırfırlarla karşılaşıyoruz.
6
Slip-On Ayakkabılar
Mansur Gavriel koleksiyonunda minik topuklu slip-on ayakkabılara yer verirken, Alice-Olivia ise günlük stilde slip-on ayakkabılar tasarlıyor.
7
Prenses stili
2017 ilkbahar-yaz defilelerinde tütü etekler, kabarık prenses elbiseler ve karpuz kollar çok sık gördüğümüz parçalardı. Yabancı tasarımcıların koleksiyonlarında da prenses elbise ve desenlere sıkça rastlayabilirsiniz.
8
Platform ayakkabılar
2017 ilkbahar-yaz trendleri arasında 60’lı yılların platform topukları karşımıza çıkıyor. Ünlü tasarımcılardan Proenza Schouler desenli topukları koleksiyonuna eklerken, Marc Jacobs aşırı yüksek platformu tercih ediyor. Gucci ise sokak modasına uygun platform topukları tercih ediyor.
9
Belirgin Aksesuarlar
2017 başından beri popüler olan ’Coocer’ takılar, yani tasmalar yaz sezonunda da karşımıza çıkıyor. Abartılı büyük kolyeler, süslü ve zımbalı el çantaları, boncuklu, tüylü botlar ve platform tabanlı ayakkabıları sık sık göreceğiz. İri küpeler ve aşırı abartı parçalar da trendler arasında.
10