2017 Ev Dekorasyon Trendleri

24 Nisan 2017

Pastel ve Parlak Renkler
Pastel renkler revaçtayken mat gri ve diğer renkleri daha da ortaya çıkartmaya hazır olun. Aynı zamanda metal parlak renkler kullanarak çeşitliliği arttırmaya devam edeceğiz.
1
Yeni Trend: Kadife
Bildiğimiz üzere 2017’nin büyük trendi olan kadife artık kıyafetlerimizden sonra evimizin baş köşesinde de yer alıyor. Kadifenin o yumuşak ve parlak etkisi sıcaklık hissi verirken görsel olarak da gözümüze hitap ediyor. Perdelerde ve döşemelerde görmeye alıştığımız kadife deseni artık giydirilmiş duvarlar ve gece elbisesini taşıyan, bir manken edasıyla uzun sofraları yerlere kadar uzanan, şık masa örtüleri de davetlerdeki tercihlerimiz arasında yerini alacak.
2
Son Ev Bükücü: Mantar
Ofislerimizde ve odalarımızda sıkça kullandığımız mantar panolar, artık evimizin diğer köşelerinde de yer alacak. Sağlam ama bir o kadar da naif ve geri dönüşümlü olduğu için bu yıl dekorasyonda tercih edilen bir malzeme adayı olarak karşımıza çıkacak. Biraz modern çizgiler taşısa da ileriki zamanlarda masa tablaları, sandalye minderleri, aydınlatmalarda ve ev düzenleme aksesuarları olarak kutu ve sepet çeşitleriyle çokça karşılaşacağımız bir obje olacak. 
3
Doğal Taşlar
Evimize ilk önce kristal aksesuarları, birkaç yıl sonra mermeri, şimdi ise doğal taşları çağırır olduk. Kimine göre evin enerjisini tazeleyip, temizlerken kimine göre ise çok ilgi çekici bulunuyor. Özellikle mutfaklarda bardak altlıkları ve kahve sunumundaki tepsi olarak karşımıza çıkarken, diğer odalarda ise duvar panoları ve dekoratif aksesuar olarak karşımıza çıkıyor.
4
Grinin Elli Tonu
Bu yıl grinin elli tonunu beyazın netliğini kıracak şekilde evlerimizde göreceğiz. Özellikle duvarlarda, büyük salonların aksesuar koltuklarında, tabaklarda, sunum aksesuarlarında ve perdelerde de karşımıza çıkacak. Gri için her ne kadar melankolik desek de, aslında her tonunun bir enerjisi var. Mimarların favorisi olacak bu yeni trend aslında ev dekorasyonlarında her renkle uyum sağlayacağı için herkesin işini kolaylaştıracak.
5
Yeşil ve Doğa
Bu senenin trendi olan yeşil, doğaya dönüşün bir sembolu olarak ev dekorasyonunda da ön planda yer alıyor. Dekorasyonda yeşili nasıl kullanacağımızı, siyah beyaz ve hasırlarla nasıl kombinleneceğini bol bol göreceğiz. Vazolarda büyük dal yapraklar, yaprak desenli yastıklar, çerçeveler ve tabaklar yeşil desenlerle dolup taşacak. Bu sene yeşille çok haşır neşir olacağız. Bizden söylemesi!
6
Pratik Gereçler
Düzenli evler aslında geçen yıldan bu zamana daha revaçta gözüküyor. Ederi büyük, metrekaresi küçük şehir hayatında, alanı sonuna kadar kullanmak için büyük çözüm olanakları sunuyor. Eviniz küçük diye üzülmeyin. Bu konunun uzmanları oluşmaya başladı ve sizin için evinizi tüm detayı ile topluyor, düzenliyor ve kuralları koyup gidiyorlar. Eskileri satmak, yenilere yer açmak ve yenileri daha iyi saklamak için bu trendi yakından takip edin. 
7
El Emeği Göz Nuru
Kolaylık, doğallık yine trend! Her geçen yıl el emeği göz nuru tasarımlar daha çok değerleniyor. Burada seramik, örgü gibi el sanatlarının yanı sıra eskiyi değerlendirmek için ahşap boyama gibi işler de çok fazla önem kazanacak. Dantel desenlerini, cam tabakların kabartması olarak ve kolalanmış hali ile bir abajur başlığı olarak da her şeyin üzerinde göreceğiz. 
8
'Typo' Karekter
Duvarlarınızı yazı karekterleri için boşaltın. Hayattaki duruşunu, motivasyon kaynaklarını evinle paylaş akımı bu sene de moda. Her biri ayrı ayrı dile gelmiş ev aksesuarları, ev halkını motive eden tablolar yastıklar, bardaklar duvar stickerları, harfli seramik biblolar, harfli aydınlatmalar ve notlu paspaslar bu sene daha çok olacak.
9
Hem Kullanışlı Hem Doğal
Doğal ve cilasız mobilyalar, ham boyasız lakeden uzak ahşap aksesuarlar, Daha sıcak ev ortamları için çakıl taşları, halat ipleri ve demir borularla kombinleniyor. Daha çok Country tarzı evlerde doğallık yaratmak için mobilya aksesuarlarında kütükler kullanılacak. 
10