2016'da Neler Olacak

10 Temmuz 2015

GÜNEŞ KREMİNE ELVEDA DEYİN
Güneş kreminin yerini arık güneş hapı alacak. Mercan balığından alınan bileşenlerle oluşan güneş hapı ile artık bütün vücudunuzu güneşten koruyabileceksiniz.
1
YÖRÜNGEALTI BALON
Uzaya gitmek çok pahalı öyle bir hayaliniz var ama gerçekleştirmeniz imkansızsa 75 bin dolara her ne kadar yerçekimsiz olmasada gökyüzünün dorukalarına çıkabilirsiniz.
2
5000 Böcekli Genom Projesi
Böceklerin, insanlara ve doğaya  zarar vermemaleri için 5000 böcek türünün üzerinde çalışmalar tamamlanıyor. Böylelikle zararlı böceklerin zarar verme özellikleri alınacak.
3
Ay'a Operasyonlar Yapılacak
Ay'ı anlamak için son teknoloji uzay aracı olan ILO Ay'a gidiyor. Ay'da aldığı numunelerle, burada yaşamın mümkün olup olmayacağı araştırılacak.
4
Dünyanın En Uzun Tüneli
İsviçre'de Alpleri delerek yapılan tünel 2016 yılında tamamlanıyor. Uzun yıllardır hayal olan bu proje gerçek olacak. Güney ve Kuzey Avrupa ülkeleri arasında ulaşım kolaylaşacak.
5
Kağıt Para Yerine Plastik Para
İngiltere artık kağıt paraları yavaş yavaş tarih oluyor. Sağlık ve kullanışlığı nedeniyle artık plastik para kullanmaya başlayacak. Plastik paralar sudan etkilenmiyor ama sıcaktan eriyebilir.
6
Ruslar Uzaya Otel Yapıyor
7 kapasiteli olan uzay oteli 2016 yılından itibaren misafirlerini ağırlamaya başlayacak. Yemekleri dünyadan dondurularak götürülen uzay otelinde her imkân sağlanıyor. İnternet bile var.
7
Dünyanın En Büyük Radyo Teleskopu
Çin'de dünyanın en büyük teleskopu faaliyete geçecek. 30 futbol sahası büyüklüğünde olan radyo teleskopu ile uzaydan gelen ışınlar kolaylıkla algılanabilecek.
8
Titanik Geri Dönüyor
Yanlış duymadınız 1912'de batan Titanik'in aynısı yeniden yapılıyor. 2016'da suya kavuşacak olan Titanik, ile yolculuk yapmak 1 milyon dolar. İlk seferi, yolcuların kıyafetleri ve yemek menülerine kadar her şeyiyle aynı olacak.
9
2 ANNE 1 BABA: ÜÇ KİŞİ BEBEKLERİ
İngiltere'de artık iki kadının yumurtalıkları ve bir erkeğin spermlerini birleştirerek üç kişinin bir çocuğu olabilecek. Böylelikle anneden çocuğa bulaşan hastalıklarının önüne geçilmiş olunacak. ÖZEL TASARIM bebekleri olarak adlandırılan bu bebekler kime anne diyecek?
10