2015'in İlk Yarısının En İyi Filmleri

13 Ekim 2015

It Follows - Peşimdeki Şeytan
19 yaşındaki Jay, yeni tanıştığı bir gençle geçirdiği geceden sonra garip şeyler görmeye başlar, bir şeylerin onu durmadan takip ettiği hissini bir türlü üzerinden atamaz.
1
Mad Max: Fury Road
Çalkantılı geçmişi Mad Max'i hayatta kalmak için en iyi yolun yalnız olmak gerektiğine inandırmıştır. Yine de Furiosa adlı liderlerinin peşinde çorak topraklardaki savaş ortamından sürekli kaçarak hayatta kalmaya çalışan bir grubun arasına sürüklenir.
2
Hızlı ve Öfkeli 7
Hızlı ve Öfkeli ekibi, bir kez daha direksiyona geçer. ABD hükümeti için yapılmış bir takip cihazının ele geçirilmesi gereklidir.
3
Ajan
Susan Cooper, masa başı çalışan alçak gönüllü bir CIA analisti, aynı zamanda en tehlikeli görevlerin ardındaki duyulmamış kahramandır. Ancak partneri ve diğer gözde ajan deşifre olunca öldürücü silah tüccarlarının dünyasına sızmak ve dünya çapında bir felaketi önlemek için gönüllü olur.
4
Burgonya Dükü
Otuzlu yaşlardaki Evelyn, her gün günlük ev işlerini yapmak için Cynthia'nın evine gider. Film ikilinin tuhaf ilişkileri üzerine ilerlemektedir.
5
Ters Yüz
Babası San Francisco'da yeni bir işe başlayınca Orta-Batı'daki hayatından kopmak zorunda kalan Riley'nin başından geçen olayları konu almaktadır.
6
Kingsman Gizli Servis
Henüz beş yaşında iken Eggsy, babasını gizli bir askeri görevde kaybeder. 17 yıl sonra Eggsy, işi olmayan bir gençtir. Trafikte tutuklanınca madalyayı kurtulmak için kullanır. Onu kurtaran Harry kusursuz bir ajandır ve hayatını Eggsy'nin babasına borçludur.
7
Ayı Paddington
Film Harry Potter serisi ve Gravity'nin yapımcısından sevimli bir ayıcığın birbirinden komik maceralarını konu almaktadır.
8
Cinderella
Çok sevdiği babasına destek olmak isteyen Ella, üvey annesini ve kızları Anastasia ve Drisella'yı evlerinde dostça karşılar ama Ella'nın babası ansızın ölünce, kendisinin kıskanç ve zalim yeni ailesinin insafına kaldığını görür. Sonunda küllerle kaplı bir hizmetçiden başka bir şey olmaz.
9
Ex Machina
Henüz 24 yaşındaki Caleb, sadece Silikon Vadisi'nin değil dünyanın da en önemli teknoloji şirketinde yazılım uzmanı olarak çalışmaktadır fakat içine çekileceği deneyden habersizdir. "Ava" adında güzel bir robot kızın bedeninde, dünyanın ilk gerçek yapay zekası Caleb'i beklemektedir.
10