2007 Yılının Unutulmaz Filmleri

21 Mayıs 2017

Into The Wild
1990 yılında mezun olan Christopher McCandless, hayali olan seyahate çıkmak için mezuniyet sonrası biriktirdiği parayı bir vakıfa bağışlar. Hayali Alaska’da vahşi doğayla iç içe yaşamaktır. Bu hayalinin peşinde tanışacağı farklı karakterler onun hayatını değiştirecektir.
1
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
Sweeney Todd İngiltere'de berberlik yaparak yaşamını sürdüren, çok güzel bir eşi olan, hayata umutla bakan bir adamdır. Yersiz bir suçlama ile hapse atılır ve ardından sürgüne gönderilir. Hayatı darmadağan olan Sweeney Todd yıllar sonra geri gelir ve intikam almak için çoktan planlar yapmıştır.
2
Ratatouille
Ramy bir farenin ulaşamayacağı bir hayalin peşindedir ve ünlü bir aşçı olmak istemektedir. Ailesinin ve kendisinin başına gelen bir felaket aslında Ramy’nin hayallerine ulaşmasına olanak sağlayacaktır. 
3
No Country for Old Men
Llewellyn Meksika yakınlarında geyik avındayken bol kanlı uyuşturucu pazarlığının sonuna denk gelir.  Bu durumdan faydalanan Moss parayı alıp yoluna devam eder fakat gecenin sonunda yaptığı bir hareket başının büyük derde girmesine sebep olacaktır.
4
Zodiac
Fight Club, Se7en gibi filmlerin ünlü yönetmeni David Fincher’dan muhteşem bir gerilim filmi. San Fransisco bölgesinde geçen gerçek bir hikayeden yola çıkılarak çekilen Zodiac, gerilimi bol bir macerayı bizlere sunuyor. Tüm bölgeyi dehşete düşüren bir seri katil ve seri katilin bıraktığı ipuçlarının peşine düşen 4 adam, bu maceranın peşine düşerken hayatlarına yapacağı etkiyi planlayamamışlardır. 
5
Atonement
13 yaşında olan Briony Tallis ve Robbie Turner 1935 yılının oldukça sıcak bir gününde havuz başında aynı kişiyi izlemekteydiler. Bu kişi Briony’nin ablası Cecilia’dan başkası değildi. O günün sonunda bu üç gencin hayatı hiç beklemedikleri bir biçimde değişecekti. İngiltere’de geçen Kefaret, aşkı, çocukluğu, günahları hoş görmenin zorluğu gibi konuları oldukça etkileyici bir biçimde anlatıyor. 
6
Juno
Yaşıtlarına göre çok daha kuralcı bir hayat süren Ellen Page kurallarının dışında yaşadığı ilk olayda hayatının değişimine şahit olur. Planlanmamış bir hamilelik yaşayan Juno, bu durumu çözebilmek adına en iyi arkadaşı Leah ile plan yapmaya başlar. 
7
Lars and the Real Girl
Lars yeni kız arkadaşını ailesiyle tanıştırmaya karar verir. Lars, kardeşi Gus ve eşi Karin ile bir akşam yemeği planlar ve yeni kız arkadaşıyla yemeğe gelir. Fakat ortada büyük bir problem vardır. Lars’ın kız arkadaşım dediği şey bir oyuncak bebektir. Gus kardeşinin akıl sağlığının yerinde olmadığını düşünür ve duruma çözüm bulmaya çalışır. 
8
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
Robert Ford isimli bir genç Jesse James'in çetesine katılır. Batının efsanevi kanun kaçağına karşı kızgın olan Robert'in bir amacı vardır, batının en hızlı silahını susturmak.
9
I'm Not There
Rock müzik ilahı şarkıcı ve söz yazarı Dylan’ın hayatının yedi farklı dönemi, aralarında kadın oyuncuların da yer aldığı altı kişilik bir oyuncu kadrosu tarafından canlandırılıyor.
10