2000'li Yıllardaki Efsane Diziler

13 Ekim 2015

Mad Men
Bir Amerikan drama dizisi olan Mad Men 2015 yılında sona ermiştir. 1960'lı yıllarda geçen dizi, reklam şirketi yöneticisi Don Drapper ve hayatındaki insanlar ile ilişkisini konu almaktadır.
1
King of Queens
Dizi sevkiyatçılık yapan Doug, eşi sekreter Carrie ve babası Arthur'un aynı evin içinde yaşadıkları komik durumları anlatmaktadır.
2
Alias
Çift taraflı bir ajan olan Sydney Bristow'un macera ve aksiyon dolu sürükleyici hikayesini konu almaktadır.
3
Sopranos
Amerikan-İtalyan mafya ailesi patronu Tony Soprano'nun suç, şiddet, aile ve dostluk kavramları arasındaki yaşamını anlatan damga vurmuş dizilerdendir.
4
Arrested Development
Çökmekte olan bir aile şirketinin bireyleri arasındaki zayıflamış bağları ve hayatta kalma mücadelelerini konu almış harika bir dizidir.
5
The Wire
Macera-dram türündeki bu dizi uyuşturucu ticareti, politika ve polislerden oluşan klasik hikayeyi, muhteşem bir seneryoyla farklılaştırarak izleyicelere sunmuştur.
6
Buffy the Vampire Slayer
Genç bir kızın vampir avcısı olduğunu öğrenmesiyle başlayan hikaye, toplam 7 sezon sürmüştür.
7
24
Gerçek zamanlı olarak izleyicinin karşısına sunulan bu dizi, her dakika nefesinizi tutarak izleyeceğiniz maceraları konu almaktadır.
8
Prison Break
Abisini kurtarmak için mücadele veren fedakar ve zeki kardeşin heyecan dolu hikayesini konu almaktadır.
9
Lost
Adaya düşen bir uçaki hayatta kalan yolcuların bu adada mahsur kalması ve hayatta kalma mücadelelerini şaşırtıcı gelişmelerle anlatmaktadır.
10