11 Eylül Saldırıları İle İlgili 9 Büyük Komplo Teorisi

05 Ekim 2015

11 Eylül 1979 Pentagon'a çarpan uçak... 11 Eylül 2001 İkiz Kuleler'e çarpan uçaklar... Dünya tarihine yön veren bu iki olayın arkasında neler yatıyor? Herkesin aklında bu konularla ilgili olarak birkaç komplo teorisi vardır. Peki komplo teorisyenleri, bu iki konuyla ilgili ne diyor? ABD'nin en önemli iki noktasına çarpan uçaklarla ilgili komplo teorisyenlerinin araştırıp, üzerinde fikir yürüttükleri 9 büyük komplo teorisi...
1
Komplo Teorisi - 1
ABD ordusunun 4 uçaktan hiçbirini düşürememesi üzerine, o dönemin Başkan Yardımcısı Dick Cheney, uçakların düşürülmemesi için talimat verdiği iddiası ortaya atıldı. Böylece uçakların ikiz kuleleri vurmak için hiçbir engeli kalmamıştı.
2
Komplo Teorisi - 2
Uçağın çarpması sonucu çıkan yangında, ABD istihbaratının bulunduğu çelik kafesli binada yıkıldı. Uzmanlar, şüpheyle yaklaştığı bu konuyla ilgili; 7 numaralı, çelik kafesli bu bina yangında yıkılamazdı. Bu nedenle o bina da patlayıcılarla havaya uçurulmuştu.
3
Komplo Teorisi - 3
İkiz kulelere yapılan saldırıdan sonra borsa ciddi şekilde düştü. Borsanın büyük hisse sahibi olan firmalar saldırıyı önceden bildikleri için kendilerini korumaya aldığını büyük bir iddia konusu…
4
Komplo Teorisi - 4
Güney kuleye çarpan uçağın camları görünmüyordu. Bu da bu komplo teorilerini güçlendiriyordu. Camları olmayan bu uçakla ilgili olarak uzmanlar, uçakların yolcu uçağı olmadığını, savaşlarda kullanılan Boeing 767 tipi yakıt ikmal uçağı olduğunu savunuyor.
5
Komplo Teorisi - 5
11 Eylül 1979'da Pentagona saldıran Boeing 757 uçağı olamazdı. Komplo teorisyenlerine göre füze ya da küçük bir uçak çarptı. 
6
Komplo Teorisi - 6
Kulelerin yıkılış şekli çok düşündürücü… Bu konuda birçok uzman, kulelerin yana doğru yıkılması gerektiğini savunuyor. Ancak kuleleri düz bir şekilde yıkıldı. Teoriye göre; kulelerin daha önceden yıkılması için planladığı ve bu plan gereği önceden kulelerin alt katlarına güçlü dinamitler yerleştirildi.
7
Komplo Teorisi - 7
Uçakları kaçıranlar o kadar üst düzey savunma organları bulunan ABD tarafından bulunamaması büyük şüphe yaratıyor. ABD’nin bunun için ortaya attığı çelişkili birçok bilgi, uzmanların dikkat çektiği noktalar…
8
Komplo Teorisi - 8
Dördüncü uçağın havada füzeyle vurulduğunu söyleyen ABD ordusu, uçağın enkazının geniş alanlara yayıldığını belirtiyor. Ancak yapılan çalışmalarda enkaz bulunamadı. 
9
Komplo Teorisi - 9
4 bin İsraillinin o gün İkiz Kuleler’de olmaması, saldırıyı İsrail’in mi yaptırdığı sorusunu güçlü bir şekilde akla getiriyor. Uzmanlara göre İsrail, ABD’nin Arap ülkelerine müdahale etmesi için, Arap ülkelerindeki terör grupları tarafından bir terör saldırısı düzenlediği süsü vermeye çalışarak böyle bir saldırı yaptı. 
10