10 Adımda Kusursuz Makyaj

16 Ekim 2015

Kusurları Kapatma Uygulaması
Gözünüzün altına kapatıcı uygulayacağınız zaman küçük, küçük noktalar halinde kapatıcınızı uygulamalısınız. Parmağınızla yayıp, kapatıcınızı uygulayın. Buradaki önemli nokta kapatıcıyı çok güzel bir şekilde yaymak.
1
Fondöten Uygulaması
Fondöten kullanmadan önce, yüzünüze nemlendirme işlemini uygulamalısınız. Nemlendirici sürerek fondöteninizin doğal görünmesini sağlayabilirsiniz. Fondöten süngeri kullanarak fondöteninizi eşit olarak yüzünüze yaymalısınız.
2
Pudra Uygulaması
Pudrayı uygulamaya alnınızdan başlayın. Pudra daha sonraki aşamalardan biri olan allık için cildinizi pürüzsüz bir şekilde hazırlar.
3
Eyeliner Uygulaması
Eyeliner sürmenin püf noktası ince çekilmesidir. Her zaman ince çekilmiş eyeliner kabul görür ve güzel görünür. Eyelinerı kirpik çizgisine dış uçtan başlayarak sürmeye başlamalısınız.
4
Gözfarı Uygulaması
Göz farını uygulamaya, göz kapağınızın dışından içine doğru uygulamalısınız. Farınızın kalıcı kalmasını istiyorsanız, göz kapağınıza önce fondöten sonra da pudra sürün.
5
Rimel Kullanımı
Rimeli ilk önce, üst kirpiklerinize sürün. Fırçanın sadece tepesini alt kirpiklerinize uygulayın. Çok fazla rimel seçenekleri bulunmaktadır. Kalın, ince istediğiniz rimel seçeneklerini tercih edebilirsiniz.
6
Dudak Kalemi Uygulaması
Dudak kalemini üst dudağınızın ortasından başlayarak sürmeye başlayın. Alt dudağınıza da dış kenarlardan başlayarak, sürmeye başlayın. İnce ve düzgün çizmek dudak kalemi sürmenin öenmli noktasıdır.
7
Allık Kullanımı
Allığınızı sürerken yanağınızdan saçınıza doğru, uygulamaya dikkat edin. Püf noktası ise doğal allık görünümü için geniş uçlu fırça kullanmalısınız.
8
Ruj Kullanımı
Ruj uygulamadan önce dudağınıza nemlendirici krem sürmelisiniz. Dudak kalemini sürdüğünüz çerçevenin içine rujunuzu sürün. Ruju sürdükten sonra bir peçete yardımıyla fazlasını mutlaka alın.
9
Makyajı Sabitleyen Sprey
En son uygulayacağınız işlem, piyasada satılan makyajınızın akmasını ve silinmesini engelleyecek sprey uygulamak.
10